joomla vector social icons

Wyniki konkursu "Biblioteka - znam i promuję"

haslo1

Filia nr 6

13 czerwca 2016 w Filii nr 6 - Niwka odbył się finał konkursu na hasło propagujące książkę, bibliotekę i czytelnictwo: „Biblioteka – znam i promuję!". Konkurs był ogłoszony w ramach Tygodnia Bibliotek, a nasi uczestnicy nie zawiedli, przesyłając kreatywne, zabawne i rymowane hasła. Jury miało trudne zadanie wybrania najlepszych haseł, ponieważ wszystkie były na wysokim poziomie. Po długich naradach zapadł werdykt. Nagrodziliśmy uczestników w wieku 7-9 lat oraz 10-12, przyznaliśmy także 3 wyróżnienia. Oto nasi laureaci...


W grupie młodszej:
I miejsce Małgorzata Sypek, SP Nr 40
II miejsce Damian Lekstan, SP Nr 21
II miejsce Aleksander Wolak, SP Nr 21

W grupie starszej:
I miejsce Wiktoria Urgacz, SP Nr 1
II miejsce Konrad Ferdek, SP nr 21
III miejsce Nicola Kopeć Sp Nr 21

Wyróżnienia:
Emilka Rodek, Sp Nr 21
Dawid Błaszczyk, Sp nr 1
Natalia Czekaj, Sp nr 21

Na koniec przedstawiamy niektóre z nagrodzonych haseł:

Nie ma to jak niwecka biblioteka, w niej na nas wiele przygód czeka.

W niweckiej bibliotece wszystkie lektury znajdziecie.

Niwecka biblioteka na wszystkie dzieci czeka.

Wszyscy się uśmiechają, gdy do biblioteki na Niwce zmierzają.

Wszystkie dzieci co czytają,
w bibliotece na Niwce wypożyczają

Jeśli masz pojemną głowę,
nie straszne Ci mole książkowe,
na bibliotekę masz chęć
– czeka Filia Nr 6!

Biblioteka nie ma zamiennika!

Biblioteka jest wieczna
i na Niwce konieczna!

Odłóż komórę
Czytaj lekturę!

Nasza biblioteka
to dla nałogów
najlepsza apteka!

Czytanie to godziny przygód!

Lepsze książek czytanie niż na komputerze granie.

Żadna Wikipedia nie da Ci tego, co przeczytanie książki drogi kolego!

W bibliotece często bywam
Cenną wiedzę tu zdobywam
I dlatego mój kolego
Czytaj książki w każdej chwili
Bo czytanie czas umili!

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

haslo2haslo3


Z życia filii

Wystawa rękodzieła w BIBLIOSFERZE

wd1

Filia nr 7

Grudniowy czwartek "trzynastego" okazał się dla Bibliosfery niezwykle udany, a to za sprawą wspaniałej wystawy zatytułowanej "Potrafię, bo chcę". Po południu odwiedziły nas panie uczęszczające na zajęcia rękodzieła w naszej bibliotece oraz zaproszeni goście, bliscy i znajomi. Spotkanie uświetniły swoim występem uczennice Szkoły Podstawowej nr 29 pod opieką Beaty Nowak-Dziudzi. Wszystkie zgromadzone i wystawione w naszej Filii "skarby", na które składały się m.in: piękne serwety, bombki, wszelkie ozdoby świąteczne, stroiki, bałwanki, aniołki, a także biżuteria, zostały własnoręcznie wykonane przez nasze warsztatowiczki. Zachwytom nad ich talentem nie było końca.

Więcej…

W świątecznym klimacie

nas1

Filia nr 20

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec gościła grupy przedszkolne z Przedszkola nr 15 oraz Przedszkola "Słoneczko". Dzieci wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Zaprezentowana została bajeczka o sympatycznym żółwiku Franklinie zatytułowana "Franklin i prezent świąteczny". Przedszkolaki słuchały świątecznych piosenek oraz oglądały fragmenty filmiku pt. "Peppa i święta", a następnie wykonały piękne świąteczne kolorowanki.

Więcej…

Zaczytane Mikołajki

zac1

Filia nr 15

Dnia 6 grudnia 2018, w imieniny Świętego Mikołaja, w Filii nr 15 zebrała się młodzież chętna do udziału w naszej akcji "Lektury na plan". Zadaniem uczestników było odczytanie fragmentów wybranych lektur utrwalone na pamiątkowym filmiku z tego wydarzenia. Niespodzianką były własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodką zawartością, a nagrodą za udział były dyplomy i książki. Dzieciaki zakończyły spotkanie bitwą na śnieżki i poduszki. Cała inicjatywa była zrealizowana dzięki grantowi pozyskanemu w ramach Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy z MDK Kazimierz i gminą Sosnowiec. FILMIK.

Więcej…

Baw się z nami i z Mikołajem

mikowa1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, zorganizował swoim najmłodszym czytelnikom spotkania z Mikołajem, które odbyły się nie tylko w siedzibie biblioteki, ale także na terenie zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w mikołajkowych konkurach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Ukoronowaniem spotkań było uroczyste wręczenie prezentów, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine