joomla vector social icons

"Magenta" i skrzypce w DKK

skrzy1

Filia nr 7 - Bibliosfera

Ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieżowego DKK poświęcone było książce Igi Karst „Magenta". To piękna książka o życiowych wyborach, trudnych, przynoszących zarówno cierpienie, jak i radość. To również opowieść o miłości, nie cukierkowo słodkiej, tylko trudnej, a jednocześnie takiej zwyczajnej, o pasji tworzenia i dylematach twórczych. Wpisując się znakomicie w tematykę spotkania, Alicja - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jana Kiepury, zaprezentowała nam swoją pasję – skrzypce.

Prawie półgodzinny koncert przeniósł nas w inny wymiar, wzruszając i wzbudzając podziw. Oczywiście nie mogło obyć się bez naszych prób „muzycznych", samo trzymanie smyczka to nie lada sztuka. Chapeau bas Alicja!

skrzy2skrzy3


Z życia filii

Niezapominajki symbolem pamięci

nie1

Filia nr 17

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. Ma ono na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i walorach polskiej przyrody oraz zachowanie w pamięci ważnych chwil i osób w naszym życiu. Właśnie dlatego podczas popołudniowych zajęć plastycznych dzieci z Filii nr 17 własnoręcznie wykonały te przepiękne, delikatne kwiaty symbolizujące pamięć.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

Tydzień Bibliotek 2018 - foto

tb2018

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…

Wystawa Małgorzaty Smelcerz i Hanny Wojczuk-Smelcerz

Smelcerz Wojciuk F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Smelcerz (botanical art, akwarela) oraz Hanny Wojczuk-Smelcerz (architektura, pejzaż, rysunek). Ekspozycja potrwa od 21 maja do 22 czerwca 2018.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine