Poezjo na ulicę + foto

plejada.jpg

Poetycki Hyde Park na „Patelni"

W piątek 9 maja 2014 zaprosiliśmy wszystkich miłośników poezji do centrum miasta, czyli na Plac Stulecia zwany „Patelnią", na niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju spotkanie z poezją skamandrytów. Przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, aktorów Teatru Zagłębia i Centrum Informacji Miejskiej, w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury - Poetycki Hyde Park - w sposób lekki, niezobowiązujący, wesoły, kolorowy i optymistyczny – przypomniał Wam najpiękniejsze wiersze Tuwima, Lechonia, Iwaszkiewicza, Wierzyńskiego i Słonimskiego. Na spontanicznych uczestników wiosennego happeningu czekało wiele niespodzianek.

Akcja mająca na celu odkurzenie i ponowne wprowadzenie w przestrzeń miejską ponadczasowej twórczości poetów Skamandra, miała formę interaktywnego przedstawienia łączącego literaturę i teatr. W postacie Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Antoniego Słonimskiego wcielili się młodzi aktorzy Teatru Zagłębia - Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski i Tomasz Muszyński. Nieoceniona okazała się pomoc ze strony mieszkańców Sosnowca – na najodważniejszych, chcących wziąć czynny udział w zabawie, czekały nagrody. Również dla najmłodszych uczestników happeningu, jak i „wolnych słuchaczy", przygotowano wiosenne upominki.

 DSC2901-2 DSC2907 DSC2914-2 DSC2969

a DSC2901a DSC2903a DSC2922

a DSC2924a DSC2974


Z życia filii

Życzenia dla Tatusiów

dt3

Filia nr 17

Wkrótce Dzień Ojca o czym nasi mali plastycy z Filii nr 17 - Pogoń pamiętali. Podczas popołudniowych zajęć własnoręcznie wykonali kolorowe kartki z najlepszymi życzeniami dla Tatusiów. Do laurek dołączyli breloczki w postaci miniaturek samochodu. Wszystkim Tatom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.

Więcej…

Na Dzień Ojca

kuzkl1

Filia nr 3

Ostatni raz w tym roku szkolnym zawitały do nas dzieci z klimontowskiej świetlicy terapeutycznej. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieciaki przygotowywały prezenty na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca. Były laurki–muchy i pięknie ozdobione wazoniki. Liczymy, że przygotowane z takim zapałem upominki spodobają się każdemu tacie.

Więcej…

Spotkanie z Braćmi Różalskimi

git1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Kolejne spotkanie w ramach "Kuźni Młodych Talentów" miało charakter muzyczny. Swoje umiejętności w Bibliotece Dziecięcej zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Piotr i Dawid Różalscy. Na początku goście mogli usłyszeć znane utwory dla dzieci, grane naprzemiennie przez obu braci, by potem przenieść się w krainę bardziej skomplikowanych utworów, granych także w duecie. Po prezentacji publiczność zadała młodym gitarzystom wiele pytań dotyczących ich gitarowych zainteresowań, na które Dawid i Piotr wyczerpująco odpowiedzieli. Na prośbę publiczności bracia dali także pokaz strojenia instrumentów. Na pytanie o to, czy od gitary też są wakacje – razem z mamą zdecydowanie odpowiedzieli: nie. Gitara zawsze z nimi jeździ jako najważniejszy bagaż.

Więcej…

Zdrowe odżywianie na wesoło

mle1

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród"

Miniony tydzień w Tajemniczym Ogrodzie przebiegał pod znakiem zdrowego odżywiania. A to za sprawą przypadającego w czerwcu Światowego Dnia Mleka oraz trwającego sezonu truskawkowego. Okazuje się, że dzieci bardzo lubią mleko (i szczególną sympatią darzą dające je krówki), jeszcze bardziej truskawki. A najbardziej połączenie obu produktów!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine