Poezjo na ulicę + foto

plejada.jpg

Poetycki Hyde Park na „Patelni"

W piątek 9 maja 2014 zaprosiliśmy wszystkich miłośników poezji do centrum miasta, czyli na Plac Stulecia zwany „Patelnią", na niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju spotkanie z poezją skamandrytów. Przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, aktorów Teatru Zagłębia i Centrum Informacji Miejskiej, w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury - Poetycki Hyde Park - w sposób lekki, niezobowiązujący, wesoły, kolorowy i optymistyczny – przypomniał Wam najpiękniejsze wiersze Tuwima, Lechonia, Iwaszkiewicza, Wierzyńskiego i Słonimskiego. Na spontanicznych uczestników wiosennego happeningu czekało wiele niespodzianek.

Akcja mająca na celu odkurzenie i ponowne wprowadzenie w przestrzeń miejską ponadczasowej twórczości poetów Skamandra, miała formę interaktywnego przedstawienia łączącego literaturę i teatr. W postacie Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Antoniego Słonimskiego wcielili się młodzi aktorzy Teatru Zagłębia - Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski i Tomasz Muszyński. Nieoceniona okazała się pomoc ze strony mieszkańców Sosnowca – na najodważniejszych, chcących wziąć czynny udział w zabawie, czekały nagrody. Również dla najmłodszych uczestników happeningu, jak i „wolnych słuchaczy", przygotowano wiosenne upominki.

 DSC2901-2 DSC2907 DSC2914-2 DSC2969

a DSC2901a DSC2903a DSC2922

a DSC2924a DSC2974


Z życia filii

Bukiety i laurki dla mam

dmp1

Filia nr 17

Przed nami Dzień Matki. 26 maja wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Filii nr 17 - Pogoń na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci wykonały z kolorowej krepiny i drucików kreatywnych piękne bukiety dla swoich ukochanych mam. Natomiast maluchy z Przedszkola Nr 2 po obejrzeniu bibliotecznych zakamarków zrobiły laurki pełne serduszek i kwiatów, by wręczyć je mamom w dniu ich święta.

Więcej…

Nasze wspaniałe mamy, wszystkie Was bardzo kochamy

mama1

Filia nr 19

Czterolatki z Milowic pilnie przygotowują się do Święta Mamy. W Filii nr 19 - Milowice poznały wzruszające wierszyki o mamach oraz wysłuchały opowieści o Martynce, która szukała prezentu dla swojej mamy. A potem samodzielnie wykonały dla swoich ukochanych mam piękne laurki.

Więcej…

Dzień Dobrych Uczynków

ucz1

Filia nr 13

Wiedzą wszystkie przedszkolaki, że dziś dzień nie byle jaki - Dzień Dobrych Uczynków - pod takim hasłem odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu, podczas których mówiliśmy o dobrych uczynkach wobec drugiego człowieka, ale także wobec zwierząt i środowiska. Wykonaliśmy także Drzewo Dobrych Uczynków, na którym zawiesiliśmy nasze propozycje. Wszyscy wiemy, że dobre uczynki należy robić, więc i my postanowiliśmy zrobić coś dobrego - przedszkolaki przez cały tydzień zbierały książeczki, które zawieziemy do Centrum Pediatrii w Klimontowie, aby mogły służyć innym dzieciom.

Więcej…

Na Dzień Matki - kiermasz rękodzieła

dzień matki kiermasz F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu, przygotowanych z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine