joomla vector social icons

Wspomnienie o Jerzym Suchanku

Czytaj więcej: Wspomnienie o Jerzym Suchanku

Wrześniowe Czytanie Rocznicowe

Czytanie Rocznicowe we wrześniu było spotkaniem szczególnym. Wspominaliśmy Jerzego Suchanka - poetę, prozaika, redaktora pism i reżysera sztuk teatralnych związanego z Sosnowcem. W tym roku przypada pierwsza rocznica Jego przedwczesnej śmierci. W naszym gronie, najbliższym znajomym Jerzego Suchanka był Jacek Durski, który przywołał kilka osobistych historii i wspomnień związanych z Autorem "Widzimisię", "Płakuli" czy "Ku".

Czytaj więcej: Wspomnienie o Jerzym Suchanku

W niedzielę wszystko kręciło się wokół muzyki

Czytaj więcej: W niedzielę wszystko kręciło się wokół muzyki

Szósta Zagłębiowska Giełda Winyli

Szósta Zagłębiowska Giełda Winyli już za nami. Od godziny 10.00 Zagłębiowską Mediatekę wypełniała muzyka – i ta z głośników i ta na nośnikach. Nie brakowało także emocjonujących rozmów o ulubionych zespołach. Każdy z odwiedzających mógł wybierać spośród niezliczonych gatunków muzycznych i nośników (można było nawet wyszperać wydanie rosyjskie Skaldów na winylu! :D). Wystawcy z pasją doradzali różnorakie zespoły, proponowali nowości muzyczne, każdy mógł przesłuchać wybrane winyle na ogólnodostępnym gramofonie.

Czytaj więcej: W niedzielę wszystko kręciło się wokół muzyki

"Przerwa na wspólne czytanie" - zachęcamy do głosowania!

Czytaj więcej:

Razem możemy zdobyć książki dla dzieci!

Dziękujemy za zgłoszenie naszej Biblioteki do ogólnopolskiej akcji ”Przerwa na wspólne czytanie”, organizowanej przez Kinder Mleczną Kanapkę! Jest to jednak dopiero połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest zbieranie głosów. Jeśli chcecie nam pomóc zdobyć nagrody, które posłużą naszym najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom - prosimy Was o oddawanie swoich cennych głosów. Biblioteki, które zdobędą największą ilość głosów otrzymają bowiem nagrody w postaci: środków na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, gotowych zestawów książek lub siedzisk do kącików dziecięcych.

Czytaj więcej: "Przerwa na wspólne czytanie" - zachęcamy do głosowania!

Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Czytaj więcej: Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Niedziela pełna atrakcji

W ostatnią niedzielę, 15 września 2019 roku, w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym odbył się Piknik Obywatelski, podczas którego mieszkańcy Sosnowca mogli zapoznać się z projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wiele z nich dotyczy również naszych placówek (nowe książki, pomoce dydaktyczne, modernizacja). Podczas pikniku można było dowiedzieć się o terminach i procedurze głosowania. Na tłumnie odwiedzających park mieszkańców, czekały liczne atrakcje – gry i zabawy ruchowe, konkursy, zagadki, zajęcia plastyczne. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również naszej biblioteki.

Czytaj więcej: Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Słoneczniki 2019 wręczone

Czytaj więcej: Słoneczniki 2019 wręczone

Gratulujemy laureatom!

W sobotę 2 września 2019 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego przy ul. Sokolskiej 2 w Katowicach odbyła się uroczysta Gala "Słoneczniki 2019", podczas której przedstawiciele organizatorów – portalu czasdzieci.pl – wręczyli statuetki Złotego Słonecznika 2019, nagrody rodziców oraz wyróżnienia autorom najlepszych i najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci i młodzieży, prowadzonych na terenie Śląska i Zagłębia.

Czytaj więcej: Słoneczniki 2019 wręczone

Strona 7 z 99

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine