Uwaga Czytelnicy Filii nr 8

Czytaj więcej: Uwaga Czytelnicy Filii nr 8

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 8 - Osiedle Rudna I będzie nieczynna od piątku 11 października 2019 do odwołania z powodu trwających prac instalacyjnych. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do najbliższych placówek - Biblioteki Dziecięcej przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 oraz Filii nr 20 - Stary Sosnowiec przy ul. J. Piłsudskiego 19.

Filmowe labirynty Christophera Nolana

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

„Kamera. Akcja. Biblioteka"

Christopher Nolan, twórca takich filmów jak „Prestiż", „Mroczny Rycerz", „Incepcja" czy „Dunkierka", to jeden z niewielu współczesnych hollywoodzkich reżyserów, którego każdy kolejny film to spektakularne wydarzenie. Nolan udowadnia, że ambitny blockbuster to żaden oksymoron. Można tworzyć wysokobudżetowe, widowiskowe produkcje, zarabiające miliardy dolarów w kinach na całym świecie, które są jednocześnie oryginalne i wymagają od widzów wytężonej uwagi.

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

Familijne Kino w Bibliotece

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

W sobotę 2 listopada!

2 listopada 2019 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie olśniewająca wizualnie przygoda w zaczarowanej krainie, w której wyjątkowego klucza szukać będzie odważna i waleczna dziewczynka. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Osiem śród pełnych emocji!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam thrillery, filmy scince fiction i dramaty psychologiczne w reżyserii jednego najwyżej cenionych twórców kina XXI wieku – Christophera Nolana.

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Gratulujemy!

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok oraz Peter Handke za 2019 - oto dwoje pisarzy, którzy zostali docenieni przez Akademię Szwedzką. W swoim uzasadnieniu Akademia napisała, że Olga Tokarczuk otrzymała Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". W przypadku austriackiego pisarza Petera Handkego - "za wpływową pracę, która wraz z językową pomysłowością zgłębiła peryferie i specyficzność ludzkiego doświadczenia".

Czytaj więcej: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Strona 4 z 99

Z życia filii

Październikowy "Mały artysta"

sl1

Filia nr 15

Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Mały artysta" dzieci wykonały piękne lampiony ze słoików. Inspiracji nie zabrakło. Niezliczone pomysły sprawiły, że własnoręcznie wykonane lampiony były bardzo oryginalne i efektowne. Teraz w jesienne wieczory u dzieciaków i ich rodzin zagości trochę koloru i wspomnień.

Więcej…

Jesień na Rudnej

rupa1

Filia nr 2

W październiku w naszej bibliotece wiele się dzieje. Odwiedziły nas grupy dzieci z Przedszkola nr 29, które uczestniczyły w zajęciach logopedycznych "Gimnastyka buzi i języka". Przedszkolaki ćwiczyły wymowę różnych trudnych wyrazów oraz wykonały związane z tym zadania. Czytelniczki-seniorki spotkały się kolejny raz na warsztatach literackich, aby podzielić się wrażeniami po ostatnio przeczytanych książkach. Odwiedziliśmy także przedszkolaki z Przedszkola nr 57 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a ponieważ pogoda dopisała, dzieci słuchały bajeczek w altanie na placu przedszkolnym.

Więcej…

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine