Notice: Undefined index: HTTP_USER_AGENT in /home/mbpsosnowi/domains/biblioteka.sosnowiec.pl/public_html/modules/mod_je_social/mod_je_social.php on line 48

Filmowe labirynty Christophera Nolana

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

„Kamera. Akcja. Biblioteka"

Christopher Nolan, twórca takich filmów jak „Prestiż", „Mroczny Rycerz", „Incepcja" czy „Dunkierka", to jeden z niewielu współczesnych hollywoodzkich reżyserów, którego każdy kolejny film to spektakularne wydarzenie. Nolan udowadnia, że ambitny blockbuster to żaden oksymoron. Można tworzyć wysokobudżetowe, widowiskowe produkcje, zarabiające miliardy dolarów w kinach na całym świecie, które są jednocześnie oryginalne i wymagają od widzów wytężonej uwagi.

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Osiem śród pełnych emocji!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam thrillery, filmy scince fiction i dramaty psychologiczne w reżyserii jednego najwyżej cenionych twórców kina XXI wieku – Christophera Nolana.

Czytaj więcej: Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

W Galerii "Pod Świetlikiem"

Zagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wystawę prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, przy ul. Mikołajczyka. Zapraszamy do Galerii "Pod Świetlikiem" od wtorku 15 października 2019.

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

Warsztaty komputerowe dla dorosłych

Czytaj więcej: Warsztaty komputerowe dla dorosłych

„Nie taki diabeł straszny"

Co nowego w kulturze? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów komputerowych na temat wyszukiwania informacji kulturalnych w sieci. Bezpłatne warsztaty stanowią część programu 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Co? Gdzie? Kiedy? Koncerty, spektakle, wernisaże, wystawy, spotkania autorskie, premiery wydawnicze... - te i inne informacje wyłowimy z cyfrowej sieci. Wszak, nie taki diabeł straszny! Na warsztatach obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej: Warsztaty komputerowe dla dorosłych

Familijne Kino w Bibliotece

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

W sobotę 2 listopada!

2 listopada 2019 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie olśniewająca wizualnie przygoda w zaczarowanej krainie, w której wyjątkowego klucza szukać będzie odważna i waleczna dziewczynka. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Familijne Kino w Bibliotece

Strona 3 z 99

Z życia filii

Październikowy "Mały artysta"

sl1

Filia nr 15

Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Mały artysta" dzieci wykonały piękne lampiony ze słoików. Inspiracji nie zabrakło. Niezliczone pomysły sprawiły, że własnoręcznie wykonane lampiony były bardzo oryginalne i efektowne. Teraz w jesienne wieczory u dzieciaków i ich rodzin zagości trochę koloru i wspomnień.

Więcej…

Jesień na Rudnej

rupa1

Filia nr 2

W październiku w naszej bibliotece wiele się dzieje. Odwiedziły nas grupy dzieci z Przedszkola nr 29, które uczestniczyły w zajęciach logopedycznych "Gimnastyka buzi i języka". Przedszkolaki ćwiczyły wymowę różnych trudnych wyrazów oraz wykonały związane z tym zadania. Czytelniczki-seniorki spotkały się kolejny raz na warsztatach literackich, aby podzielić się wrażeniami po ostatnio przeczytanych książkach. Odwiedziliśmy także przedszkolaki z Przedszkola nr 57 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a ponieważ pogoda dopisała, dzieci słuchały bajeczek w altanie na placu przedszkolnym.

Więcej…

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine