Francesco Nullo bohaterem Zagłębiowskiego Czwartku

Czytaj więcej: Francesco Nullo bohaterem Zagłębiowskiego Czwartku

Już 23 maja!

Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiowska Mediateka zapraszają na kolejny Zagłębiowski Czwartek, który tym razem poświęcony będzie postaci Francesco Nullo. W programie prelekcja dra Pawła Dudy. 23 maja 2019, godz. 17.00 Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Francesco Nullo bohaterem Zagłębiowskiego Czwartku

"Wyjdź z ukrycia" - konkurs literacki

Czytaj więcej:

Zachęcamy do udziału!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim z okazji zbliżającej się 16. Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznego Tygodnia to #biblioteka. Hashtag # to symbol doskonale znany użytkownikom serwisów społecznościowych, który pozwala dodatkowo podkreślić ważne dla nas zagadnienia, ale daje też możliwość chwalenia się ciekawymi rzeczami, zdarzeniami czy miejscami. Dzięki # możemy również łatwo znaleźć inne osoby, które mają podobne do nas zainteresowania.

Czytaj więcej: "Wyjdź z ukrycia" - konkurs literacki

„Rysiek Riedel we wspomnieniach”

Czytaj więcej: „Rysiek Riedel we wspomnieniach”

Promocja książki – ekspozycja pamiątek – recital gitarowy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu w niedzielę 19 maja 2019 miała zaszczyt zaprosić na wyjątkowe spotkanie z autorami niezwykłej książki o niezwykłym człowieku. Wspomnienia, anegdoty, zaskakujące historie o Artyście wypełniły nam niedzielne popołudnie.

Czytaj więcej: „Rysiek Riedel we wspomnieniach”

Odjazdowy Bibliotekarz w sosnowieckiej Książnicy

Czytaj więcej: Odjazdowy Bibliotekarz w sosnowieckiej Książnicy

Zapisz się już dziś!!!

Już 8 czerwca 2019 (sobota) po raz siódmy ruszamy w trasę z Odjazdowym Bibliotekarzem! Niecodzienny rajd rowerowy połączony z odjazdowym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, z pasjonatami literatury i sportu, bo w końcu kto powiedział, że czytanie i kondycja fizyczna nie mogą iść w parze?!

Czytaj więcej: Odjazdowy Bibliotekarz w sosnowieckiej Książnicy

Spotkanie z poetką rodem z Sosnowca – Martą Podgórnik

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką rodem z Sosnowca – Martą Podgórnik

W środę 29 maja!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w środę 29 maja 2019 o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z poetką – Martą Podgórnik. Spotkanie zorganizowane w ramach 15. Sosnowieckich Dni Literatury, promujące książkę „Mordercze ballady" poprowadzi Krzysztof Siwczyk. Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką rodem z Sosnowca – Martą Podgórnik

Strona 2 z 89


Z życia filii

"Maczki. Dawna Granica" - wystawa

plakat Maczki dawna

Zapraszamy!

Filia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub "Maczki" zapraszają na wernisaż wystawy "Maczki. Dawna Granica" w dn. 17 maja 2019 o godz. 17.00 do Sali Klubu przy ul. Krakowskiej 26. W programie prelekcja dra Pawła Dudy (UŚ) pt. "Maczki. Opowieść o miejscu i ludziach". Wstęp wolny.

Więcej…

Wystawa fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji" w Filii nr 1

wĘDRÓWKI PO aZJI w sKÓRKI f-1

Fragment Azji w pigułce

Filia nr 1 -  Środula, zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji - Wietnam". Zapraszamy do Galerii Filii w godzinach jej otwarcia. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.

Więcej…

Polonez 3 maja

3m1

Świat Nauki i Fantazji

"Polonez 3 Maja" - to tytuł zajęć, które odbyły się w Świecie Nauki i Fantazji z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach Chopina, przybyłe dzieci obejrzały krótki filmik o historii konstytucji. Nie zabrakło również krótkiego testu ze znajomości swojej ojczyzny. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne biało-czerwone kwiaty.

Więcej…

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine