Zapraszamy na wykład prozdrowotny

Czytaj więcej: Zapraszamy na wykład prozdrowotny

„Jak być świadomym pacjentem i co robić by ustrzec się przed infekcjami"

Sosnowiecki Szpital Miejski oraz Zagłębiowska Mediateka serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką prozdrowotną do udziału w bezpłatnym wykładzie pt. „Jak być świadomym pacjentem i co robić by ustrzec się przed infekcjami", który w dn. 22 października 2019 o godz. 12.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 wygłosi Katarzyna Skibińska - Koordynator Działu Epidemiologii Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o.

Czytaj więcej: Zapraszamy na wykład prozdrowotny

W roli głównej Zuzanna Rabska

Czytaj więcej: W roli głównej Zuzanna Rabska

Czytanie Rocznicowe - 24 października!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury w czwartek 24 października 2019 o godz. 17.00 do Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na kolejne spotkanie z cyklu „Czytania Rocznicowe". Będzie ono poświęcone twórczości poetki, nowelistki, tłumaczki – Zuzanny Rabskiej, z okazji 59. rocznicy jej śmierci. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: W roli głównej Zuzanna Rabska

Filmowe labirynty Christophera Nolana

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

„Kamera. Akcja. Biblioteka"

Christopher Nolan, twórca takich filmów jak „Prestiż", „Mroczny Rycerz", „Incepcja" czy „Dunkierka", to jeden z niewielu współczesnych hollywoodzkich reżyserów, którego każdy kolejny film to spektakularne wydarzenie. Nolan udowadnia, że ambitny blockbuster to żaden oksymoron. Można tworzyć wysokobudżetowe, widowiskowe produkcje, zarabiające miliardy dolarów w kinach na całym świecie, które są jednocześnie oryginalne i wymagają od widzów wytężonej uwagi.

Czytaj więcej: Filmowe labirynty Christophera Nolana

Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

W Galerii "Pod Świetlikiem"

Zagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wystawę prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, przy ul. Mikołajczyka. Zapraszamy do Galerii "Pod Świetlikiem" od wtorku 15 października 2019.

Czytaj więcej: Wystawa prac plastycznych w Zagłębiowskiej Mediatece

Dzień Seniora 2019

Czytaj więcej: Dzień Seniora 2019

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych 9 października 2019 po raz kolejny wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz partnerami - w tym Zagłębiowską Mediateką, zorganizował ogólnopolską akcję, której celem była aktywizacja osób starszych i popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Hasło tegorocznej edycji Dnia Seniora brzmiało „Zdrowi, bezpieczni, aktywni".

Czytaj więcej: Dzień Seniora 2019

Więcej artykułów…

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine