Koncert „Evergreens kameralnie”

Czytaj więcej: Koncert „Evergreens kameralnie”

Już w niedzielę 20 października o godz. 17.00!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, organizator 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, gorąco zaprasza do udziału w koncercie „Evergreens kameralnie" w wykonaniu Olgi Maroszek – śpiewaczki z Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Apertus Quartet. Niedziela 20 października 2019, godz. 17.00 - Aula Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Koncert „Evergreens kameralnie”

„Wspólne konwencje literatury, muzyki i teatru”

Czytaj więcej: „Wspólne konwencje literatury, muzyki i teatru”

Wykłady dla miłośników kultury

We wtorek 22 października 2019 o godz. 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na wykłady z cyklu „Wspólne konwencje literatury, muzyki i teatru", przygotowane przez pracowników naukowych Zakładu Teatru i Dramatu UŚ. Będziemy mieli przyjemność wysłuchać referatów dr hab. Doroty Fox oraz dr Magdaleny Figzał-Janikowskiej. Wstęp wolny. Grupy zorganizowane prosimy zgłaszać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej: „Wspólne konwencje literatury, muzyki i teatru”

GALERIA 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

Czytaj więcej: GALERIA 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

Zapraszamy do oglądania :)

Zachęcamy do śledzenia naszej jesiennej galerii fotograficznej. Poza głównymi propozycjami programowymi 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (warsztaty, spotkania, koncerty, spektakle, wystawa itp.) zaplanowaliśmy imprezy towarzyszące: zabawy literacko-teatralne, zajęcia teatralno-plastyczne oraz konkursy, adresowane do miłośników teatru. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla Książki".

Czytaj więcej: GALERIA 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

„Jesienne spotkanie z muzyką i poezją”

Czytaj więcej: „Jesienne spotkanie z muzyką i poezją”

Koncert w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych!

23 października 2019 o godz. 17.00 w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ul. Wawel 2, odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny „Jesienne spotkanie z muzyką i poezją", zorganizowany w ramach 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Na koncert zapraszają Dyrektorzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: „Jesienne spotkanie z muzyką i poezją”

Warsztaty komputerowe dla dorosłych

Czytaj więcej: Warsztaty komputerowe dla dorosłych

„Nie taki diabeł straszny"

Co nowego w kulturze? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów komputerowych na temat wyszukiwania informacji kulturalnych w sieci. Bezpłatne warsztaty stanowią część programu 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Co? Gdzie? Kiedy? Koncerty, spektakle, wernisaże, wystawy, spotkania autorskie, premiery wydawnicze... - te i inne informacje wyłowimy z cyfrowej sieci. Wszak, nie taki diabeł straszny! Na warsztatach obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej: Warsztaty komputerowe dla dorosłych

Więcej artykułów…

Z życia filii

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…

Jesienią, jesienią...

bl1

Filia nr 14

10 października 2019 w Filii nr 14 na Zagórzu odbyły się zajęcia o jesieni z udziałem kl III b SP nr 9. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się ta piękna pora roku, co zmienia się zarówno w ogrodzie, lesie, na polach i w mieście. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w mini quizie z nagrodami.

Więcej…

Jesienne legitymacje

IMG 20190925 091127

Filia nr 19

Początek września przywitaliśmy wraz ze stadem małych przedszkolnych Lisków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom lisiątka poznały kilka wierszy psiego poety Remika z Psierocińca. Zainspirowane rymami, powstały śliczne obrazki z serii ,,sweterki na ratlerki'', które możecie obejrzeć na zdjęciach. Śliczne, prawda? :) Lisie stado otrzymało od nas również specjalne Legitymacje służące zbieraniu serduszek po każdym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – liski, które uzbierają ich najwięcej dostaną od nas specjalną lisią kolorowankę. Zapewniamy, że jest po co się starać!

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine