Artykuły

„Światło-czułość”

Światło-czułość wystawa Wytwornia

Wystawa malarstwa grupy Wytwornia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Galerii „Pod świetlikiem" Zagłębiowskiej Mediateki miłośników malarstwa, ponieważ właśnie ta dziedzina sztuki jest polem, na którym twórczo realizuje się Grupa Wytwornia.

Ekspozycję „Światło-czułość" zwiedzać można w godzinach otwarcia placówki przy ul. Kościelnej 11 w dn. 26 kwietnia – 16 czerwca 2019. Wstęp wolny.

Zainteresowania artystek z grupy Wytwornia koncentrują się wokół tradycji malarstwa europejskiego, dlatego na wystawie prezentują one klasyczne tematy takie jak martwa natura, pejzaż czy abstrakcja. Sposobami zgłębiania tajników malarstwa jest dla grupy praca z wyobraźni, ale także malarskie studiowanie natury, fotografii i prac dawnych mistrzów.

Nieformalną grupę artystyczną Wytwornia tworzą profesjonalistki, studentki sztuki i amatorki pod kierunkiem Miry Kostyły. Wszystkie są zafascynowane studiowaniem koloru - koloru, który z mroków nocy wydobywa światło. Malarki, by tworzyć, muszą być czułe na to światło. Patrząc na ich prace dostrzeżemy, że potrzeba tu też innej czułości... tej, która zauważa piękno w otaczającej nas barwnej rzeczywistości. Mottem wystawy zdaje się być zdanie Renoira, który powiedział o malarzach: „Na świecie jest wystarczająco rzeczy brzydkich, byśmy mieli produkować następne" - zapraszamy zatem na wspólne celebrowanie piękna.

wy1wy2

wy3wy4

wy5wy6

wy7

Światło-czułość wystawa Wytwornia


Z życia filii

"Maczki. Dawna Granica" - wystawa

plakat Maczki dawna

Zapraszamy!

Filia nr 13 - Maczki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz Miejski Klub "Maczki" zapraszają na wernisaż wystawy "Maczki. Dawna Granica" w dn. 17 maja 2019 o godz. 17.00 do Sali Klubu przy ul. Krakowskiej 26. W programie prelekcja dra Pawła Dudy (UŚ) pt. "Maczki. Opowieść o miejscu i ludziach". Wstęp wolny.

Więcej…

Wystawa fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji" w Filii nr 1

wĘDRÓWKI PO aZJI w sKÓRKI f-1

Fragment Azji w pigułce

Filia nr 1 -  Środula, zaprasza na wystawę fotografii Wojciecha Skórki "Wędrówki po Azji - Wietnam". Zapraszamy do Galerii Filii w godzinach jej otwarcia. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.

Więcej…

Polonez 3 maja

3m1

Świat Nauki i Fantazji

"Polonez 3 Maja" - to tytuł zajęć, które odbyły się w Świecie Nauki i Fantazji z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy dźwiękach Chopina, przybyłe dzieci obejrzały krótki filmik o historii konstytucji. Nie zabrakło również krótkiego testu ze znajomości swojej ojczyzny. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne biało-czerwone kwiaty.

Więcej…

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - galeria

367 0

Majowe święto czytelników i bibliotekarzy

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to wspaniała okazja do literackich spotkań, organizacji imprez plenerowych, konkursów, warsztatów i happeningów. Nasze superzaangażowane filie i Zagłebiowska Mediateka przygotowały dla miłośników literatury niezwykle ciekawe atrakcje. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących ten wyjątkowy majowy czas.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine