joomla vector social icons

Artykuły

Wyniki eliminacji miejskich 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

28

Laureaci wytypowani

16 marca 2019 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała eliminacje miejskie do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sosnowieckie eliminacje objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Do eliminacji przystąpiło dwudziestu jeden Uczestników ze szkół średnich, ostatnich klas gimnazjalnych oraz osób dorosłych. Uczestnicy wystartowali we wszystkich pięciu turniejach konkursowych i zaprezentowali zebranym dwadzieścia trzy występy.


Decyzją Jury w składzie: Paweł Gabara – Przewodniczący Jury; prof. dr hab. Marian Kisiel – Kierownik Zakładu Literatury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Beata Deutschman – aktorka Teatru Zagłębia, zwycięzcami konkursu zostali:

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjalnych)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Piotr Sadowski

II Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Weronika Kijowska

III Nagroda – ex aequo
Paulina Dzierzkowska
Yana Udorenko

Wyróżnienie
Nikola Skolik
Maria Smoła

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – osoby dorosłe)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach – ex aequo
Julia Bogunia
Anna Dawal

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – ex aequo
Hanna Rams
Sara Bagińska

Wyróżnienie
Albina Podgórska

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Sara Bagińska

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie – nie przyznano

w Turnieju Poezji Śpiewanej

I Nagroda
Wiktoria Trefon

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Zuzanna Ciołczyk

w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

I Nagroda – nie przyznano

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Anna Dawal

Wszystkim Instruktorom i Uczestnikom eliminacji bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia, a Laureatom wytypowanym przez Jury do eliminacji regionalnych w Katowicach życzymy powodzenia – będziemy Państwu mocno kibicować. Do zobaczenia za rok!

12

34

56

78

910

1112

1314

1516

1718

1920

2122

2324

2526

27

Z życia filii

Październikowy "Mały artysta"

sl1

Filia nr 15

Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Mały artysta" dzieci wykonały piękne lampiony ze słoików. Inspiracji nie zabrakło. Niezliczone pomysły sprawiły, że własnoręcznie wykonane lampiony były bardzo oryginalne i efektowne. Teraz w jesienne wieczory u dzieciaków i ich rodzin zagości trochę koloru i wspomnień.

Więcej…

Jesień na Rudnej

rupa1

Filia nr 2

W październiku w naszej bibliotece wiele się dzieje. Odwiedziły nas grupy dzieci z Przedszkola nr 29, które uczestniczyły w zajęciach logopedycznych "Gimnastyka buzi i języka". Przedszkolaki ćwiczyły wymowę różnych trudnych wyrazów oraz wykonały związane z tym zadania. Czytelniczki-seniorki spotkały się kolejny raz na warsztatach literackich, aby podzielić się wrażeniami po ostatnio przeczytanych książkach. Odwiedziliśmy także przedszkolaki z Przedszkola nr 57 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a ponieważ pogoda dopisała, dzieci słuchały bajeczek w altanie na placu przedszkolnym.

Więcej…

Październikowy misz masz

pm1

Filia nr 15

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 wyruszyły w podróż na wspaniałą wyspę Hopsiup w poszukiwaniu prawdziwej radości wraz z bohaterami książki Hahanią i Fignacym. Zachwycone wyspą, wykonały uśmiechnięte buźki, czyli dokładnie to, co na co dzień chciałyby widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. A z okazji dnia origami poznały tajniki artystycznego składania papieru, różne wzory i techniki, aby kreatywnie spędzać jesienne wieczory. Na zajęciach wyczarowały urocze wiewiórki. Natomiast z okazji Dnia Nauczyciela dzieci poznały różne typy uczniów na wesoło i zrobiły ciekawe kartki w kształcie książki.

Więcej…

Wernisaż Wystawy Prac Plastycznych

wystawa prac plastycznych Zając F-2

Filia nr 2 zaprasza

Filia nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 serdecznie zaprasza na wernisaż Wystawy Prac Plastycznych wykonanych przez uczestników Programów Aktywności Lokalnej oraz ich otoczenie pod kierunkiem animatora działań plastycznych Katarzyny Zając, w ramach projektu konkursowego "Tacy sami, bez ściany między nami", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Poniedziałek 21 października 2019, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine