Artykuły

Wyniki eliminacji miejskich 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

28

Laureaci wytypowani

16 marca 2019 Zagłębiowska Mediateka zorganizowała eliminacje miejskie do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sosnowieckie eliminacje objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Do eliminacji przystąpiło dwudziestu jeden Uczestników ze szkół średnich, ostatnich klas gimnazjalnych oraz osób dorosłych. Uczestnicy wystartowali we wszystkich pięciu turniejach konkursowych i zaprezentowali zebranym dwadzieścia trzy występy.


Decyzją Jury w składzie: Paweł Gabara – Przewodniczący Jury; prof. dr hab. Marian Kisiel – Kierownik Zakładu Literatury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Beata Deutschman – aktorka Teatru Zagłębia, zwycięzcami konkursu zostali:

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjalnych)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Piotr Sadowski

II Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Weronika Kijowska

III Nagroda – ex aequo
Paulina Dzierzkowska
Yana Udorenko

Wyróżnienie
Nikola Skolik
Maria Smoła

w Turnieju Recytatorskim (kategoria wiekowa – osoby dorosłe)

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach – ex aequo
Julia Bogunia
Anna Dawal

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – ex aequo
Hanna Rams
Sara Bagińska

Wyróżnienie
Albina Podgórska

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

I Nagroda z rekomendacją do eliminacji regionalnych 64. OKR w Katowicach
Sara Bagińska

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie – nie przyznano

w Turnieju Poezji Śpiewanej

I Nagroda
Wiktoria Trefon

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Zuzanna Ciołczyk

w Turnieju Wywiedzione ze Słowa

I Nagroda – nie przyznano

II Nagroda – nie przyznano

III Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienie
Anna Dawal

Wszystkim Instruktorom i Uczestnikom eliminacji bardzo dziękujemy za niezapomniane wrażenia, a Laureatom wytypowanym przez Jury do eliminacji regionalnych w Katowicach życzymy powodzenia – będziemy Państwu mocno kibicować. Do zobaczenia za rok!

12

34

56

78

910

1112

1314

1516

1718

1920

2122

2324

2526

27

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Tadeusz Biedzki naszym gościem

bie1

Filia nr 2

W miniony piątek w Filii nr 2 - Rudna IV gościliśmy Tadeusza Biedzkiego - podróżnika i autora książek podróżniczych i sensacyjno-historycznych. Przybyli na spotkanie czytelnicy obejrzeli przygotowaną przez autora prezentację, na którą składały się zdjęcia z podróży po Indonezji, a także wysłuchali bardzo ciekawych opowieści o wyprawie na te, jeszcze nie do końca odkryte, wyspy. Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki pisarza "Wyspy niepoliczone", która opowiada o Indonezji XXI wieku.

Więcej…

Na poważnie i na wesoło

zc1

Filia nr 2

W minionym tygodniu naszą placówkę odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i roztropnego zachowania podczas wakacji, obejrzeli prezentację i wykonali prace plastyczne. Dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 57 wzięły udział w zajęciach z okazji zbliżającego się Dnia Smerfa.

Więcej…

"Sto lat" Mediateko!

ur1

Świat Nauki i Fantazji

Dokładnie 17 czerwca 2019 obchodziliśmy pierwszy roczek Zagłębiowskiej Mediateki. Z tej okazji w Świecie Nauki i Fantazji odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą maskotkę. Przybyli goście z dumą odbierali zasłużone nagrody i wyróżnienia, podziwiając jednocześnie piękne maskotki. Muszę Wam zdradzić, że patronat nad Światem Nauki i Fantazji sprawować będą: Bibloś i Czytka, a pomagać im będzie niezastąpiony Mediamol.

Więcej…

Ten rok był wyjątkowy!

mwa1

Filia nr 19

Zbliżają się wakacje i zakończyły się już zajęcia edukacyjne dla naszych kochanych dzieci z Przedszkola nr 11 w Sosnowcu. A w tym roku szkolnym mówiliśmy o wielu ciekawych rzeczach. Z okazji Roku Moniuszkowskiego poznaliśmy smutną historię Halki, muzykę kompozytora, polskie tańce oraz stroje: szlachecki i góralski. Tylu rzeczy można się nauczyć od pana Moniuszki! Dzieciaki jednogłośnie wybrały strój i taniec góralski jako ten fajniejszy i wykonały kolorowanki z Góralami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine