Artykuły

"Kociaki - przytulaki" - konkurs

logo poziome

Uwaga - konkurs dla przedszkolaków!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla przedszkolaków i ich rodziców "Kociaki - przytulaki". Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin zabawy oraz kartę zgłoszeniową. Życzymy udanej zabawy przy przygotowywaniu prac konkursowych.

 

Regulamin konkursu plastycznego

„Kociaki - przytulaki"

Temat konkursu: „Kociaki – przytulaki"
Forma pacy: przestrzenna przytulanka - kociak
Technika wykonania: różnego rodzaju tkaniny np. filc, bawełna

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikiem konkursu plastycznego pt. „Kociaki - przytulaki" może być każde dziecko w wieku przedszkolnym razem z rodzicami, z terenu Sosnowca.
2. Organizatorami konkursu są:
• Filia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kisielewskiego 9a, 41-219 Sosnowiec,
• Stowarzyszenie „Kocia Becia" z siedzibą przy ul. Kieleckiej,
• Przedszkole Miejskie nr 44, ul. Lubelska 49, 41-219 Sosnowiec.
3. Konkurs rozpoczyna się 18 stycznia 2019 r., a kończy 19 lutego 2019 r.
4. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Cele konkursu:

1. Uwrażliwienie na potrzeby innych, rozwijanie empatii.
2. Propagowanie postaw prospołecznych wśród dzieci.
3. Kształtowanie umiejętności plastycznych.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej wśród dzieci.
5. Twórcze spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym.

Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i ich rodziców.
2. Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę.
3. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami własnymi, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane.
4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przytulanki – kociaka.
5. Forma pracy i technika wykonania: praca przestrzenna wykonana z materiału (np. filc, bawełna, inne rodzaje tkanin).
6. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niezwiązanych z tematem.
7. Prace można:
• przesłać pocztą na adres: Filia nr 15 – Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Kisielewskiego 9a, 41-219 Sosnowiec z dopiskiem „Konkurs: Kociaki – przytulaki", do dnia 19 lutego 2019 r. (prace dostarczone po terminie nie będą oceniane),
• dostarczyć osobiście do Filii nr 15 - Mec w godzinach jej otwarcia.
8. Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszenia (zał. nr 1).
9. Karty zgłoszenia dostępne w Filii nr 15 – Mec lub do wydrukowania ze strony internetowej Organizatora.

Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:

1. Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatorów.
2. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
3. Jury oceniać będzie pomysłowość, kreatywność, zgodność z tematem, estetykę wykonania.
4. Laureaci o wygranej zostaną powiadomieni osobiście: mailowo lub telefonicznie.
5. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24 lutego 2019 r. w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu przy ul. Zuzanny 20, o godz. 16.00.

Postanowienia końcowe:
1. Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatorów.
2. Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Jednocześnie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom/opiekunom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych. Każdy uczestnik ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przeprowadzenia konkursu. Dane osobowe uczestników konkursu i ich rodziców/opiekunów nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych każdy uczestnik ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych, wyznaczony przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu - Agata Kozłowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr telefonu 515-041-778.
3. Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pod adresem: www.biblioteka.sosnowiec.pl
4. Wszelkie pytania należy kierować do Organizatora konkursu: Filii nr 15 – Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Kisielewskiego 9a, tel. 32 291 28 71 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Tadeusz Biedzki naszym gościem

bie1

Filia nr 2

W miniony piątek w Filii nr 2 - Rudna IV gościliśmy Tadeusza Biedzkiego - podróżnika i autora książek podróżniczych i sensacyjno-historycznych. Przybyli na spotkanie czytelnicy obejrzeli przygotowaną przez autora prezentację, na którą składały się zdjęcia z podróży po Indonezji, a także wysłuchali bardzo ciekawych opowieści o wyprawie na te, jeszcze nie do końca odkryte, wyspy. Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki pisarza "Wyspy niepoliczone", która opowiada o Indonezji XXI wieku.

Więcej…

Na poważnie i na wesoło

zc1

Filia nr 2

W minionym tygodniu naszą placówkę odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 45. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i roztropnego zachowania podczas wakacji, obejrzeli prezentację i wykonali prace plastyczne. Dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 57 wzięły udział w zajęciach z okazji zbliżającego się Dnia Smerfa.

Więcej…

"Sto lat" Mediateko!

ur1

Świat Nauki i Fantazji

Dokładnie 17 czerwca 2019 obchodziliśmy pierwszy roczek Zagłębiowskiej Mediateki. Z tej okazji w Świecie Nauki i Fantazji odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą maskotkę. Przybyli goście z dumą odbierali zasłużone nagrody i wyróżnienia, podziwiając jednocześnie piękne maskotki. Muszę Wam zdradzić, że patronat nad Światem Nauki i Fantazji sprawować będą: Bibloś i Czytka, a pomagać im będzie niezastąpiony Mediamol.

Więcej…

Ten rok był wyjątkowy!

mwa1

Filia nr 19

Zbliżają się wakacje i zakończyły się już zajęcia edukacyjne dla naszych kochanych dzieci z Przedszkola nr 11 w Sosnowcu. A w tym roku szkolnym mówiliśmy o wielu ciekawych rzeczach. Z okazji Roku Moniuszkowskiego poznaliśmy smutną historię Halki, muzykę kompozytora, polskie tańce oraz stroje: szlachecki i góralski. Tylu rzeczy można się nauczyć od pana Moniuszki! Dzieciaki jednogłośnie wybrały strój i taniec góralski jako ten fajniejszy i wykonały kolorowanki z Góralami.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine