Artykuły

Wrzesień w Świecie Nauki i Fantazji

nf3

Ale się działo!

Piękny wrzesień już za nami, podobnie jak pierwszy miesiąc intensywnych zajęć w Świecie Nauki i Fantazji. Wycieczki ze szkół i przedszkoli tłumnie uczęszczały do Zagłębiowskiej Mediateki. Celem odwiedzin było zwiedzanie biblioteki i udział w zajęciach proponowanych przez naszą placówkę. Pogadanki o jesieni, zabawy taneczno-ruchowe, bum bum rurki, sprzęty multimedialne, to tylko część atrakcji, które czekały na naszych gości. Duża część dzieci wróciła do nas z rodzicami bądź dziadkami - widać, że nowa biblioteka robi ogromne wrażenie. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z fantastycznych wrześniowych spotkań!

Zajęcia cykliczne z serii "Śpiewać i tańczyć każdy może" uważamy za otwarte. Może nie bardzo tłumnie, ale za to radośnie, tanecznie i z muzyką na ustach bawiliśmy się we wtorkowe popołudnie w Świecie Nauki i Fantazji. Dzieci podczas zajęć pracowały nad głosem, było wspólne śpiewanie i interpretowanie danego utworu. Nie zabrakło również bitwy na najlepsze karaoke. Druga część zajęć upłynęła w tanecznej atmosferze. Zabawa taneczno-ruchowa, bum bum rurki, "Just dance" to tylko niektóre atrakcje wtorkowych zajęć. Nasi uczestnicy poznali również podstawowe kroki bachiaty, latynoskiego tańca, który będziemy systematycznie ćwiczyć podczas kolejnych spotkań.

28 września 2018 w ramach ogólnopolskiego dnia głośnego czytania, Świat Nauki i Fantazji przygotował dla naszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Tematem przewodnim były baśnie i bajki znanej polskiej poetki, pisarki Janiny Porazińskiej. Przybyłe dzieci przywitała czarownica, która zaprosiła wszystkich do wysłuchania fragmentów bajek Janiny Porazińskiej i Jana Brzechwy. Wybrane utwory czytali nasi wyjątkowi goście, wprost z krainy bajek. Na początek piękna i czarująca królewna, której strzegła sama Merida Waleczna, potem zły charakter w postaci czarnego łabędzia i na koniec skromny Włóczykij. Nie zabrakło również fragmentu dla czarownicy, która też bardzo chciała coś przeczytać swoim ochrypłym i skrzekliwym głosem.

Również pierwsze zajęcia z cyklu "Młodzi kreatywni" już za nami. Przybyłe dzieci wcieliły się w prawdziwych konstruktorów i z klocków próbowały wyczarować inżynierskie cuda.

nf1nf2

nf4nf5

nf6nf7

nf8nf9

nf10nf11

nf12nf13

nf14nf15

gc1gc2

gc3gc4

gc5gc6

gc7gc8

gc9gc10

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Filia nr 14 - Zagórze "Dziękujemy!"

SAM 5548

Budżet Obywatelski

Filia nr 14 - Zagórze otrzymała książki zakupione w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Za 4.000 zł zakupione zostały 203 książki: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Księgozbiór Filii wzbogacił się o poszukiwaną przez czytelników beletrystykę, lektury oraz książki popularnonaukowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zagłosowały na naszą placówkę i dzięki którym pozyskaliśmy fundusze.

Sierpniowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Drugi miesiąc folkowych zabaw!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" trwa. Wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze sierpniowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine