Modernizacja roku i budowa XXI wieku

 Czytaj więcej...

Prosimy o Państwa głosy!

Mająca już rok Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu bierze udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Otwartym "Modernizacja roku i budowa XXI wieku" w kategorii "obiekty użyteczności publicznej". Bardzo liczymy na głosy naszych Czytelników i Uczestników imprez edukacyjno-kulturalnych organizowanych przez Mediatekę. Każdego dnia można oddać jeden cenny głos. Oto link do głosowania - KLIK. Zachęcamy do udziału w głosowaniu i bardzo dziękujemy za wsparcie.

Słoneczniki 2019 - Zgłoś inicjatywę!

Czytaj więcej...

Liczymy na Państwa wsparcie ;)

Szanowni Państwo, czy Waszym dzieciom podobały się zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu w ramach przyrodniczo-ekologicznej akcji letniej 2018 "Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt"? Jeśli tak – bardzo prosimy o wsparcie w plebiscycie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, organizowane na terenie województwa śląskiego. Państwa zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2019, za pośrednictwem strony www.sloneczniki.czasdzieci.pl .

Czytaj więcej...

Z wizytą w Legendii

Czytaj więcej...

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Legendia to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych, związanych z polskimi i słowiańskimi legendami. Pełna śmiechu i pozytywnych emocji wizyta w Legendii dostarczy dzieciom mnóstwo radości ze szczyptą wiedzy.

Czytaj więcej...

Selfie z legendą w tle

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny

Wakacyjne podróże to wspaniały czas na wykonanie zdjęć będących pamiątką letnich wojaży i zwiedzonych miejsc. Chyba wszyscy lubimy podróżować do miejsc owianych tajemnicą, gdzie dawno temu miały miejsce niezwykłe wydarzenia. Byliście na przykład na zamku, w którym straszy? Jeśli nie, to pora nadrobić zaległości, a przy okazji spróbować swoich sił w wakacyjnym konkursie fotograficznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Regulamin i karta zgłoszeniowa tej wakacyjnej zabawy znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

Czytaj więcej...

Zapoznaj się z kontraktem i baw się razem z nami :)

Czytaj więcej...

Zasady obowiązujące na zajęciach w ramach akcji letniej

Akcja letnia już powolutku się rozkręca. Aby nasze zabawy przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, dając mnóstwo wakacyjnej "radochy" zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym, zachęcamy wszystkich do przeczytania zasad obowiązujących na zajęciach. Dzięki nim lato spędzimy aktywnie, twórczo oraz kulturalnie.

Czytaj więcej...

Legendy po naszemu

Czytaj więcej...

Konkurs literacki

Duch Białej Damy nawiedzający nowoczesną Mediatekę? Bazyliszek terroryzujący warszawskie metro? A może smok wawelski jako laureat konkursu na najlepszego przewodnika po Krakowie? Jaki jest Twój pomysł? Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu gorąco zachęca do udziału w konkursie literackim na najciekawszą uwspółcześnioną wersję wybranej legendy, przeznaczonym dla dzieci w wieku 10-15 lat. Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć poniżej.

Czytaj więcej...

Poznaj najpiękniejsze polskie legendy

Czytaj więcej...

Wystawa dla dzieci i nie tylko ;)

Bezcenną perełką w programie akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" jest wyjątkowa, atrakcyjna plastycznie ekspozycja, przedstawiająca najsłynniejsze polskie legendy. Na wystawie prezentowanej w Galerii „Pod świetlikiem" w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11), przez całe wakacje wyeksponowane są przestrzenne makiety postaci, zwierząt, symboli ilustrujących wybrane legendy. Każdej makiecie towarzyszy fotorama z fragmentami opowieści.

Czytaj więcej...

Nie taki Bazyliszek straszny…

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Jedna z legend głosi, że mityczny Bazyliszek przychodzi na świat raz na sto lat, wykluwając się z jaja zniesionego przez koguta. W połowie kogut, w połowie jaszczur. Jednym spojrzeniem mógł pozbawić życia śmiałka, który spojrzał w jego oczy. Czy żył naprawdę? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Możemy jednak spróbować go trochę oswoić, a zarazem uczcić pamięć tego legendarnego stwora. Zachęcamy do wykonania jego niepowtarzalnego portretu. Konkurs realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl . Powodzenia!

Czytaj więcej...

Wakacyjne lampiony w wykonaniu "Kreatywnych Seniorek"

Czytaj więcej...

 Warsztaty plastyczne w Zagłębiowskiej Mediatece

Wakacyjne spotkanie Kreatywnego Seniora, które odbyło się 2 lipca w Zagłębiowskiej Mediatece już za nami. Tym razem postanowiliśmy wykonać ozdoby, które są nieodłącznym elementem letnich dekoracji tarasu, balkonu czy ogrodu. Z przyniesionych przez Panie, szklanych słoiczków, powstały lampiony, które po uzupełnieniu w pachnące świeczki, mogą stanowić klimatyczną dekorację, a zarazem chronić przed niechcianymi komarami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się po wakacjach. Szczegóły w sierpniu!

Czytaj więcej...

Bibliożercy 2018/2019

Z życia filii

Lipcowa FOTOgaleria 2019

Lato 2019 - lead

Folkowe lato z biblioteką trwa!

Letnia akcja "Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką" ruszyła pełną parą. Już od początku wakacji wszystkie nasze placówki szturmują liczne grupy miłośników legend i folkloru. Konkursy, wycieczki, spotkania, warsztaty, projekcje filmowe i inne atrakcje są przygotowane właśnie dla nich, dlatego bardzo się cieszymy, że wakacyjne dni upływają nam w tak wesołym i żądnym przygód towarzystwie. A poniżej przedstawiamy galerię zdjęć dokumentujących nasze lipcowe rozrywki. Zapraszamy do oglądania...

Więcej…

"Zaczytany Kazimierz"

IMG 20190627 154541

Filia nr 10

Gościem ostatniego przed wakacjami spotkania klubu czytelniczego „Zaczytany Kazimierz” był Tomasz Kowalski, autor kilku książek, m. in.: ”Nie pozwolisz żyć czarownicy” oraz „Przysionek, czyli dom dla pozornie umarłych”. Punktem wyjścia naszej dyskusji była książka opowiadająca historie czarownic z Doruchowa. Autor opowiedział nam o powstaniu książki i swoich zainteresowaniach tematyką śmierci. Rozmawialiśmy o ludzkich zachowaniach i o tym, co je motywuje. W dalszej części nasza dyskusja dotyczyła kwestii kary śmierci, zawodzie pisarza i różnicy między literaturą piękną a kryminałem.

Więcej…

Odznaki Szeryfa Praw Dziecka wręczone!

20190625 114339

Filia nr 2

25 czerwca w Przedszkolu nr 57 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka w ramach akcji UNICEF "Szkoła z Prawami Dziecka". Odznaki i dyplomy otrzymała Pani Dyrektor Przedszkola nr 57 oraz pracownicy Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie Facebooka Przedszkola 57 - KLIK

Więcej…

Czerwiec w fotograficznym skrócie

cz1

Świat Nauki i Fantazji

Witam wszystkich sympatyków dobrej książki i fajnej zabawy. Mimo doskwierających upałów, w Świecie Nauki i Fantazji frekwencja na sto procent. Zabawy z okazji Dnia Dziecka, zajęcia tematyczne, wspólne czytanie, bum bum rurki, czy gry komputerowe, to tylko niektóre z propozycji, które czekały na naszych milusińskich. Czerwiec to również koniec roku szkolnego i początek wakacji. Wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku i pięknej słonecznej pogody.

Więcej…

Wystawa Legendy

baśnie i bajki na ekranie plakat

Lato 2019

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine