Przegląd zespołów muzycznych w Zagłębiowskiej Mediatece!

Czytaj więcej...

"Gęby, maski, twarze"

Jeżeli macie kapelę, chcecie zaprezentować twórczość swojego zespołu szerszej publiczności i przy okazji wygrać nagrodę pieniężną - ta oferta jest stworzona dla Was! Zagłębiowska Mediateka wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. UWAGA - w jury zasiądą m.in.: Szczepan Łach (założyciel zespołu Skankan), Sebastian Steć "Stecyk" (jeden z prekursorów drugiej fali polskiej muzyki ska), Artur Rumiński (gitarzysta zespołów Arrm i Mentor).

Czytaj więcej...

Spotkanie z poetką rodem z Sosnowca – Martą Podgórnik

Czytaj więcej...

W środę 29 maja!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w środę 29 maja 2019 o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z poetką – Martą Podgórnik. Spotkanie zorganizowane w ramach 15. Sosnowieckich Dni Literatury, promujące książkę „Mordercze ballady" poprowadzi Krzysztof Siwczyk. Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Prof. Roman Kalarus i Sosnowieckie Dni Literatury

Czytaj więcej...

Kolekcja niepowtarzalnych plakatów

W tym roku obchodzimy mały jubileusz - 15 lat z Sosnowieckimi Dniami Literatury. Na przełomie lat zmieniali się autorzy, tematy, formuły, miejsca, ale jedno pozostawało niemal niezmienne. Autor naszych plakatów. Od 2007 roku jest nim światowej sławy plakacista, wymieniany w czołówce Polskiej Szkoły Plakatu, Profesor zwyczajny w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (prowadzi pracownię projektowania plakatu) - prof. Roman Kalarus.

Czytaj więcej...

Spotkanie z wyjątkowym gościem – Mają Wolny

Czytaj więcej...

Już 30 maja!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w czwartek 30 maja 2019 o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z pisarką i autorką sztuk teatralnych – Mają Wolny. Spotkanie zorganizowane w ramach 15. Sosnowieckich Dni Literatury, promujące książkę „Powrót z Północy" poprowadzi Magdalena Boczkowska. Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Poetyckie spotkanie z Eligiuszem Dymowskim i Wojtkiem Kowalczykiem

Czytaj więcej...

W piątek 31 maja!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza w piątek 31 maja 2019 o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z o. Eligiuszem Dymowskim i Wojtkiem Kowalczykiem. Spotkanie zorganizowane w ramach 15. Sosnowieckich Dni Literatury, promujące książkę „Pęknięta struna świata" poprowadzi Marta Fox. Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Pakiet na długowieczność! - relacja

Czytaj więcej...

Zdrowo wiedzieć

Dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Medycznym LAVAMED w Sosnowcu, Zaglębiowska Mediateka kontynuuje cykl spotkań prozdrowotnych adresowanych do wszystkich zainteresowanych tematyką medyczną i zdrowym stylem życia. W przystępny sposób, w miłej atmosferze, a co najważniejsze w gronie profesjonalistów, omawiamy interesujące nas problemy zdrowotne.

Czytaj więcej...

„Człowiek w przystępnej cenie”

Czytaj więcej...

Reportaż Urszuli Jabłońskiej na spotkaniu DKK

Urszula Jabłońska to reporterka, absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Autorka reportaży publikowanych głównie w „Dużym Formacie" i „Wysokich Obcasach", laureatka nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy oraz finalistka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w latach 2017 i 2018, finalistka Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2013 roku.

Czytaj więcej...

Uwaga Czytelnicy Filii nr 12

Czytaj więcej...

Uprzejmie informujemy, że w dn. 21-27 maja 2019 Filia nr 12 - Porąbka (ul. Zagórska 3) będzie nieczynna z powodu choroby pracownika. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do pobliskich placówek: Filii nr 3 - Klimontów (ul. Klonowa 12) i Filii nr 18 - Juliusz (ul. Spadochroniarzy 6).

"Wyjdź z ukrycia" - konkurs literacki

Czytaj więcej...

Zachęcamy do udziału!

Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim z okazji zbliżającej się 16. Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznego Tygodnia to #biblioteka. Hashtag # to symbol doskonale znany użytkownikom serwisów społecznościowych, który pozwala dodatkowo podkreślić ważne dla nas zagadnienia, ale daje też możliwość chwalenia się ciekawymi rzeczami, zdarzeniami czy miejscami. Dzięki # możemy również łatwo znaleźć inne osoby, które mają podobne do nas zainteresowania.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Dzień Mamy i nie tylko...

tnp1

Filia nr 17

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu czym obdarować Mamę w dniu jej święta, to może zerknąć do naszej galerii, aby zobaczyć co stworzyli zdolni, młodzi i kreatywni uczestnicy na popołudniowych warsztatach. W trakcie pracy wkładali całe serce w wykonanie upominków dla swoich Mam, aby na koniec móc się pochwalić takimi oto efektami.

Więcej…

Wręczenie nagród "Dla Ciebie Mamo"

dcm1

Filia nr 6

21 maja 2019 w Filii nr 6 - Niwka odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Dla Ciebie Mamo", w którym udział wzięli uczniowie trzech sosnowieckich szkół podstawowych: SP nr 18, SP nr 30 i SP nr 36. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Więcej…

Na Dzień Mamy

dm1

Filia nr 2

Za kilka dni będziemy obchodzić święto wszystkich mam. Z tej okazji w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się zajęcia, podczas których dzieci z Przedszkola nr 57 wzięły udział w pogadance nt. Dnia Matki oraz wykonały dla swoich mam piękne laurki, które wręczą im 26 maja.

Więcej…

"Niezapominajka" - nie zapomnij o mnie

60981386 553601835044062 7522419706075021312 n

Impreza charytatywna z udziałem Filii nr 15

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Sosnowca spotkali się na imprezie charytatywnej "NIEZAPOMNAJKA" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Kocia Becia" przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i innych organizacji pozarządowych działających w mieście.

Więcej…

Odjazdowy Bibliotekarz  2019

IBUK LIBRA

15.SDLb

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine