"Śpiewać każdy może"

Czytaj więcej...

Weź udział w konkursie i wygraj!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - Organizator 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej gorąco zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie piosenki aktorskiej "Śpiewać każdy może". Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe. Na zgłoszenia czekamy tylko do 30 września 2019!!! Poniżej publikujemy szczegółowy regulamin konkursu oraz wszystkie wymagane dokumenty do pobrania.

Czytaj więcej...

Czarnobyl (a)live!

Czytaj więcej...

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Wójcikiem

Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi? O tym wszystkim opowiedział nam naoczny świadek – Dominik Wójcik.

Czytaj więcej...

Kino w Bibliotece – Literatura w Kinie

Czytaj więcej...

Zapraszamy w każdą środę :)

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych adaptacji literatury. Wrześniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam komediodramaty, rasowe kryminały i mroczne thrillery. Na ekranie pojawią się m.in. Judi Dench, Johnny Depp, Penelope Cruz, Keanu Reeves, Al Pacino, Emily Blunt. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Łukasz Orbitowski gościem Zagłębiowskiej Mediateki

Czytaj więcej...

Już 1 października!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z powieściopisarzem Łukaszem Orbitowskim. Spotkanie promujące najnowszą publikację Autora zatytułowaną "Kult" odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 we wtorek 1 października 2019 o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Konrad Janczura. Wstęp wolny. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję kupić "Kult" w promocyjnej cenie 31,90 zł.

Czytaj więcej...

Kino w Bibliotece - „Kościelna - Baker Street”

Czytaj więcej...

Maraton filmowy z najsłynniejszym detektywem wszech czasów

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na wyjątkowe wydarzenie filmowe. 2 października 2019 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 wyświetlimy dwa filmy w reżyserii Guya Ritchiego opowiadające o najsłynniejszym detektywie wszech czasów. Na ekranie pojawią się m.in. Robert Downey Jr. I Jude Law. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Październikowy Zagłębiowski Czwartek

Czytaj więcej...

Prelekcja Marcina Tutaja

Po wakacyjnej przerwie Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębiowska Mediateka zapraszają na długo wyczekiwany Zagłębiowski Czwartek. Tym razem naszym gościem będzie Marcin Tutaj, który wygłosi prelekcję zatytułowaną: Piechota czy artyleria? – „dotknij" historii Wojska Polskiego z Zagłębia Dąbrowskiego. Aula Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 - 3 października 2019 godz. 17.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Anna Cieplak w Zagłębiowskiej Mediatece

Czytaj więcej...

Już 4 października

Dyskusyjny Klub Książki „Każdy Kocha Dyskusje" – działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, które odbędzie się dnia 4 października 2019 roku o godzinie 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska.

Czytaj więcej...

Familijne Kino w Bibliotece

Czytaj więcej...

Już 5 października!

5 października 2019 (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny familijny seans filmowy. Na dzieci wraz z osobami towarzyszącymi, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, czekać będzie wesoła i pouczająca opowieść o pewnej magicznej niani i jej niezwykłych przygodach. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Piknik obywatelski w Kazimierzu Górniczym

Czytaj więcej...

Niedziela pełna atrakcji

W ostatnią niedzielę, 15 września 2019 roku, w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym odbył się Piknik Obywatelski, podczas którego mieszkańcy Sosnowca mogli zapoznać się z projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wiele z nich dotyczy również naszych placówek (nowe książki, pomoce dydaktyczne, modernizacja). Podczas pikniku można było dowiedzieć się o terminach i procedurze głosowania. Na tłumnie odwiedzających park mieszkańców, czekały liczne atrakcje – gry i zabawy ruchowe, konkursy, zagadki, zajęcia plastyczne. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również naszej biblioteki.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Wystawa „Zmyślone / Non-pompatico” i spotkanie seniorów

sa1

Filia nr 2

19 września 2019 w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się wernisaż wystawy "Zmyślone/Non-pompatico". Autorkami wystawianych prac są studentki trzeciego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Stella Kostyła i Adriana Mańkiewicz. Malarskie spotkanie wzbogacone zostało poezją Agaty Kempy. Wystawę można oglądać do 14 października 2019 w godzinach otwarcia placówki (ul. Gospodarcza 32). Ale to nie wszystko...

Więcej…

Dzień Kropki i Klub Seniora z pasją

kro1

Filia nr 15

W tym tygodniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli Dzień Talentu. Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 46 oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44 poznaliśmy historię małej Vashti, którą stworzył na kartach swojej opowieści Peter H. Reynolds. Każdy uczestnik w skrócie opowiedział o swoich zainteresowaniach, a przed przystąpieniem do zadania plastycznego ćwiczyliśmy wyobraźnię za pomocą książki "Naciśnij mnie" Herve Tullet. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Na smutki i chandrę - BIBLIOTEKA!

wpo1

Filia nr 17

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a z nią plucha i nuda. Doskonałą receptą na smutki i jesienną chandrę są książki i wizyty w bibliotece. W tym tygodniu gościliśmy grupę przedszkolaków, która zasiliła niedawno szeregi pobliskiego przedszkola i korzystając z ładnej aury zorganizowała 'pochód przedszkolaków'. Jako, że wrzesień trwa na całego nasze popołudniowe zajęcia poświęciliśmy na wykonanie szkolnych organizerów na biurko, które w najbliższych miesiącach z pewnością się przydadzą.

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie z poezją

Grzeskowe czytanie D1

Kuźnia Młodych Talentów w Tajemniczym Ogrodzie

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Dziecięcej "Tajemniczego Ogrodu" na spotkanie z poezją Grzegorza Kordela - ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Sosnowcu, zatytułowane "Grześkowe czytanie". Czwartek 26 września 2019 o godz. 16.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Grota-Roweckiego 22. Wstęp wolny.

14 zagłębiowski czwartek

Kino detektyw

09 kino w bibliotece plakat

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine