joomla vector social icons

Wspólnota różnic. Miasto czterech kultur

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy fotograficznej

12 listopada 2019 o godz. 12.00 Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „Wspólnota różnic. Miasto czterech kultur". Autorem fotografii jest Ryszard Ruszkiewicz, członek Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Klubie Miejskim im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie przedstawiające zabytki architektoniczne, nagrobki, pomniki – wszystko to, co świadczy o dawnej wielokulturowości Sosnowca.

Czytaj więcej...

Zróbmy wspólnie świąteczne skrzaty :)

Czytaj więcej...

Warsztaty "Kreatywny senior"

13 listopada (środa) 2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) na warsztaty plastyczne „Kreatywny Senior". Tym razem wykonamy świąteczne skrzaty. W dniu spotkania prosimy o przyniesienie dwóch woreczków surowego ryżu, które pomogą w wykonaniu pracy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy również o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach w Informatorium (ul. Kościelna 11, poziom 1) lub pod numerem tel. 32 297 90 05.

Podróż do zimowej krainy Smerfów

Czytaj więcej...

Weź udział w konkursie!

Oddział dla Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza uczniów klas I -III szkół podstawowych oraz uczniów szkół specjalnych (bez ograniczeń wiekowych) do udziału w konkursie plastycznym pt. „Podróż do zimowej krainy Smerfów”. Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania. Życzymy udanej zabawy przy tworzeniu prac oraz powodzenia!

Czytaj więcej...

„Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela”

Czytaj więcej...

Już 15 listopada!

Dyskusyjny Klub Książki „Każdy Kocha Dyskusje" – działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – ma przyjemność zaprosić na promocję książki „Pergamin wspomnień. Szkice o poezji Mariana Kisiela" pod redakcją Ewy Bartos, Pawła Majerskiego i Katarzyny Niesporek, która odbędzie się dnia 15 listopada 2019 roku o godzinie 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Koncert Pieśni Patriotycznych

Czytaj więcej...

Już 16 listopada!

Zagłębiowska Mediateka oraz Chór Katedralny „Lutnia" pod dyr. Ryszarda Młyńczaka gorąco zapraszają do udziału w Koncercie Pieśni Patriotycznych z okazji jubileuszu 115–lecia istnienia Chóru. Sobota 16 listopada 2019, godz. 17.00 – Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Magdaleną Lamparską

Czytaj więcej...

Promocja książki „Wszystko albo nic #jakPolaNegri"

We wtorek 5 listopada 2019 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka zaprosiła na spotkanie ze znakomitą aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, Magdaleną Lamparską. Ostatnio widzowie mogą oglądać ją w roli Marty – synowej głównego bohatera kultowego serialu „39 i pół tygodnia". Była także pamiętną Daną Mazurek w serialu „Niania w wielkim mieście", a jesienią na ekrany kin wejdzie film „1800 gramów", z jej udziałem.

Czytaj więcej...

Kino w Bibliotece – Christopher Nolan

Osiem śród pełnych emocji!

Serdecznie zapraszamy wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych perełek. Listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam thrillery, filmy scince fiction i dramaty psychologiczne w reżyserii jednego z najwyżej cenionych twórców kina XXI wieku.

Czytaj więcej...

„Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!”

Czytaj więcej...

Warsztaty, spotkania, filmy...

Tak brzmi hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej (18-22 listopada 2019). Podobnie jak w roku poprzednim, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, aktywnie włącza się w propagowanie idei ekologicznych oraz tematyki dotyczącej edukacji globalnej. Program obchodów został przygotowany z myślą zarówno o naszych dorosłych, jak i najmłodszych czytelnikach.

Czytaj więcej...

Ocalić od zapomnienia - VI edycja!

Czytaj więcej...

"Baśnie i legendy polskie"

Filia nr 13 - Maczki MBP w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "Baśnie i legendy polskie"  w ramach VI edycji międzyszkolnego regionalnego konkursu plastycznego „Ocalić od zapomnienia". Poniżej zamieszczamy regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania.

Czytaj więcej...

Z życia filii

Milowicka szeptucha w jesiennych klimatach!

ch7

Filia nr 19

Za oknem szaro, buro i ponuro. Liście już pospadały z drzew, tymczasem w Milowicach, w Filii nr 19 czeka na Was jesienna odsłona szeptuchowego domku! Pod koniec października nasza czarownica odkryła swoje ogrodnicze powołanie i zaczęła hodować smaczne pomarańczowe pyszności – myślicie, że któraś z nich mogłaby wziąć udział w konkursie na największą dynię? ;)

Więcej…

Polska - moja Ojczyzna

oj1

Filia nr 20

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w lekcji bibliotecznej, która została zorganizowana w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Dzieci poznały symbole narodowe, dzieje naszej Ojczyzny i jej trudną drogę do niepodległości. Rozmawialiśmy także o tym, co to znaczy patriotyzm, jak powinien zachowywać się prawdziwy patriota i kto może zostać bohaterem narodowym. Uczniowie wykonali kokardy narodowe, a zajęcia zakończyły się wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Więcej…

Nie ma sensu się nudzić!

jd1

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Mimo jesiennej aury i sennej pogody w Bibliosferze nie można narzekać na nudę. Na zajęciach z rękodzieła powstały wczoraj wyjątkowo piękne łapacze snów, sznurkowy koszyczek na drobiazgi, a także szydełkowe ozdoby świąteczne. Odwiedziły nas również uśmiechnięte przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 54, które obejrzały ciekawą prezentację o Polsce, wysłuchały legendy o Piaście Kołodzieju, a na koniec wyklejały mapę naszego kraju w barwach biało-czerwonych.

Więcej…

Jesienne zajęcia

drz1

Tajemniczy Ogród

Jesienny tydzień w Tajemniczym Ogrodzie rozpoczął się wizytą dzieci z Przedszkola nr 25, które wysłuchały pogadanki oraz stworzyły kolorowy portret jesiennego drzewka. Podczas popołudniowych zajęć mali plastycy tworzyli kasztanowego ludzika. Natomiast wizyta w Przedszkolu "Calineczka" w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom pokazała dzieciom jak podczas jesieni zachowują się leśne zwierzęta.

Więcej…

5SJT u źródeł polskiej opery plakat ZM wystawa

Chris Nolan plak bez

100lat Poli Negri-2

DKK - plakat

Joomla templates by Joomlashine