Wydarzenia

Czytaj więcej...Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że od 1 września 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu wprowadziła nowy Regulamin korzystania ze zbiorów i usług. Przypominamy, że każdy Czytelnik sosnowieckiej Biblioteki jest zobowiązany do zapoznania się z obowiązującymi zasadami.

Czytaj więcej...W związku z trwającą pandemią działalność biblioteki została znacząco ograniczona. Niezbędne okazało się wprowadzenie licznych obostrzeń mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Czytelnikom, jak i pracownikom placówek bibliotecznych. Poniżej zamieszczamy wszystkie szczegóły i zasady, które ułatwią Państwu wizytę w naszych placówkach.

Czytaj więcej...Od września 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do ponad 55000 ebooków w serwisie Legimi, w ramach Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego. Pobrane w Zagłębiowskiej Mediatece bezpłatne kody ważne są przez 30 dni od momentu aktywacji. Liczba kodów ograniczona!

 

Czytaj więcej...    

Zapraszamy dzieci ciekawe świata do oglądania filmików z cyklu Edukacja globalna – wspólnie możemy więcej. Będą to krótkie spotkania, w trakcie których poruszymy tematy związane z przyrodą, ekologią oraz problemami ludzi na całym świecie. Porozmawiamy między innymi o dostępie do wody pitnej, lasach tropikalnych, Sprawiedliwym Handlu oraz recyklingu. Zaprezentujemy również jak zrobić fajne rzeczy z nieprzydatnych już śmieci. Pierwszy odcinek pt.”Dostęp do wody pitnej” już do obejrzenia online: https://www.youtube.com/watch?v=wv7WmLVFQaA

Czytaj więcej...Wyszli z ukrycia!

Ponad 20 prac przysłali do Zagłębiowskiej Mediateki mieszkańcy Zagłębia na konkurs literacki "Wyjdź z ukrycia". Poziom literacki opowiadań i wierszy był bardzo wysoki. Jury, szczególnie przy wyborze najlepszych wierszy, miało twardy orzech do zgryzienia. Wiele prac zaskoczyło, zarówno tematyką, jak i formą narracji.

Czytaj więcej...Zachęcamy do wzięcia udziału w Metropolitalnym Konkursie Literackim, którego hasło przewodnie to "Rodzina przestrzenią spotkania". Więcej na stronie internetowej Organizatora - KLIK.