izolacjeIZOLACJE to seria obrazów powstałych w niecodziennych warunkach - to malarskie zapiski z czasu odosobnienia, osobiste notatki z  kwarantanny. Stella Kostyła zajmuje się głównie abstrakcją i również tym razem, przy pomocy odważnych plam, szybkich gestów i  kontrolowanych przypadków przedstawia historie, których  interpretację pozostawia odbiorcy.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy ze Stellą,  którą  w  ramach wirtualnego wernisażu będzie można zobaczyć 17 lipca (piątek) o godzinie 18:00 na Facebooku biblioteki. Artystka opowie nam więcej o procesie powstawania obrazów, wyjaśni dlaczego mimo wielu różnic, tworzą tak wyjątkowo spójną kolekcję oraz skąd się te niespójności wzięły. Stella odpowie również na Państwa pytania.Zachęcamy do pozostawienia śladu w postaci komentarza.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0), od 17 lipca do 7 sierpnia 2020.

Wirtualny wernisaż: https://youtu.be/qj7w-KHtiso

STELLA KOSTYŁA
Urodziła się w Sosnowcu. Obecnie jest studentką czwartego roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swoim malarstwie podejmuje się różnych tematów, które realizuje w wielu odmiennych technikach. Na uczelni wybrała specjalizację malarstwo ścienne, jednak płótna, farby i sztaluga wciąż pozostają dla niej głównymi nośnikami wyrazu. Studentka nie ogranicza się jednak do technik tradycyjnych, próbuje także pracy przy użyciu nowych mediów – w jej twórczości pojawiają się elementy animacji, fotografii, video, do czego w dużej mierze przyczynił się jej roczny pobyt na Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace Stelli Kostyły do tej pory były prezentowane na trzech indywidualnych wystawach oraz kilku zbiorowych wraz z Grupą Malarską Zamaluj działającą w Toruniu. Aktualnie malarstwo Stelli Kostyły skupia się głównie na szeroko pojętej abstrakcji w połączeniu z elementami anatomii ciała, symbolice kolorów, analizie emocji. Drugim tematem, który chętnie podejmuje jest pejzaż – zarówno przedstawiający, jak i trochę oderwany od świata realnego.