Wydarzenia

Czytaj więcej...W związku z trwającą pandemią działalność biblioteki została znacząco ograniczona. Niezbędne okazało się wprowadzenie licznych obostrzeń mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Czytelnikom, jak i pracownikom placówek bibliotecznych. Poniżej zamieszczamy wszystkie szczegóły i zasady, które ułatwią Państwu wizytę w naszych placówkach.

Czytaj więcej...Wakacyjna akcja dla czytelników lubiących dreszczyk emocji

Wakacje! A jak wakacje to i książki! Książki w intrygujących pakietach-niespodziankach!
Weź udział w tajemniczej akcji czytelniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Przyjdź do biblioteki i wybierz interesujący Cię temat, który chciałbyś zgłębić podczas tegorocznych wakacji, a następnie przygarnij pakiet książek przygotowany przez naszych specjalistów. Przy okazji możesz wygrać atrakcyjne nagrody. Zaintrygowany?

Czytaj więcej...Wyszli z ukrycia!

Ponad 20 prac przysłali do Zagłębiowskiej Mediateki mieszkańcy Zagłębia na konkurs literacki "Wyjdź z ukrycia". Poziom literacki opowiadań i wierszy był bardzo wysoki. Jury, szczególnie przy wyborze najlepszych wierszy, miało twardy orzech do zgryzienia. Wiele prac zaskoczyło, zarówno tematyką, jak i formą narracji. Ostatecznie wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 wiersze i 4 opowiadania. W kategorii poezja pierwsze miejsce zajęła Emilia Kozieł za wiersz "Manifest przeciwko rzeczywistości". Na drugim miejscu znalazł się wiersz Justyny Katolik pt. " Krwiste kalie z Baker Street". Za szczególne walory językowe i poczucie humoru przyznaliśmy wyróżnienie Magdalenie Koziala - Olczyk za fraszkę "Na łóżko". Konkursowe opowiadania również wywołały burzliwą dyskusję jury. Najwięcej głosów otrzymała Magdalena Gardias za opowiadanie "Dziewczyna z życzeniami", drugie miejsce zajął Filip Podkowicz i "Wyrok". Na trzecim miejscu na podium znalazł się Dorian Kočmaroš i jego "Wyprawa po wodę". Wyróżnienie otrzymała Anna Dawal za opowiadanie "Dar". Cieszymy się ogromnie, że nasz konkurs się rozwija i w drugiej edycji otrzymaliśmy tyle bardzo interesujących prac. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Wyjdź z ukrycia" i już nie możemy się doczekać trzeciej edycji. Ale przecież to już za rok!!!

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Zachęcamy do wzięcia udziału w Metropolitalnym Konkursie Literackim, którego hasło przewodnie to "Rodzina przestrzenią spotkania". Więcej na stronie internetowej Organizatora - KLIK.

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu od wtorku 28 kwietnia 2020 zachęca do korzystania z książkomatu i wrzutni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Usługa umożliwi wypożyczanie i zwracanie książek w okresie oczekiwania na otwarcie placówek bibliotecznych. UWAGA - w związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszą usługą, uprzejmie prosimy o jak najszybsze odbieranie zamówionych książek. Pomoże to w sprawniejszej obsłudze urządzenia i umożliwi większej grupie Czytelników skorzystanie z książkomatu.

Czytaj więcej...W tym roku wielka diwa operowa, urodzona w Małogoszczy, ale całe życie mieszkająca w Sosnowcu, Natalia Stokowacka, obchodziłaby setne urodziny. Zagłębiowska Mediateka i Opera Śląska w Bytomiu zapraszają więc serdecznie na wystawę poświęconą artystce, na której zobaczyć będzie można unikalne zdjęcia ze spektakli operowych Stokowackiej, programy teatralne, a nawet stroje diwy.

Wirtualne zwiedzanie: https://youtu.be/Wfa6mz5xss0