Kuba Kucharski podpisujący książki uczestnikom spotkania w Zagłębiowskiej MediateceMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu w czwartek 16 stycznia 2020  miała zaszczyt zaprosić na spotkanie z dziennikarzem Kubą Kucharskim. Autor książki „W uścisku Katriny" niezwykle emocjonalnie i szczerze opowiedział o swym pobycie w Nowym Orleanie podczas uderzenia niszczycielskiego huraganu Katrina. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek i zdobycia cennego autografu.

O Autorze:
Z wykształcenia dziennikarz. Pasjonat podróży i sportów ekstremalnych. Po studiach zajmował się między innymi pisaniem artykułów z branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Współpracował także z czasopismami oraz portalami tematycznymi w Wielkiej Brytanii.

Ważny przełom w życiu Kucharskiego nastąpił podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdy przebywając tam na programie Work&Travel dla studentów, doświadczył przejścia nad Nowym Orleanem jednego z największych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych – Katriny. W późniejszym okresie dramatyczne wspomnienia o tej tragedii były powodem szeregu wystąpień autora w radiu, telewizji i prasie. Zainteresowanie z jakim spotkały się te wystąpienia, skłoniło go do napisania książki „W uścisku Katriny". Jest ona nie tylko dokumentacją owych dramatycznych dni, ale także analizą przyczyn i następstw tego katastrofalnego w skutkach zjawiska, określanego często największą katastrofą naturalną w dziejach Stanów Zjednoczonych.

O książce:
„W uścisku Katriny" pierwsza - polska i jedna z nielicznych na świecie - książka o tym, jak polscy studenci przetrwali śmiercionośny huragan Katrina w Nowym Orleanie. To bezpośrednia relacja z samego stadionu Superdome, na którym schroniło się 30 tysięcy mieszkańców miasta, którzy nie mieli możliwości ewakuacji. To także zapis zachowań ludzkich w ekstremalnych sytuacjach, z którymi musieli zmierzyć się ludzie na stadionie.

W styczniu 2019 roku "W uścisku Katriny" została wybrana przez Internautów „Najlepszą książką roku 2018" w kategorii literatura faktu, w konkursie organizowanym przez portal branżowy Granice.pl.

Książka otrzymała również III nagrodę w kategorii: „Książka podróżnicza roku" na festiwalu Mediatravel w Łodzi pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę główną czytelników w konkursie „Najlepsza książka na lato 2018" organizowanym przez portal Granice.pl. Ta pozycja zwyciężyła także w kategorii: „Literatura faktu" w tym samym konkursie.

 Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece  Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece  Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece  Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece
 Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece  Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece  Galeria zdjęć dokumentujących spotkanie autorskie z Kubą Kucharskim w Zagłębiowskiej Mediatece