Zdjęcie z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"5 marca 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) odbyła się projekcja odnalezionego w Sosnowcu filmu niemego „Pies Baskerville’ów” z 1929 roku, którą dopełnił muzyczny występ Artura Rumińskiego (Mentor, Furia, Arrm). Historię filmu i jego odnalezienia przedstawiła dr Magdalena Boczkowska.

 

 

 

 Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"
 Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  Zdjęcia z projekcji filmu niemego "Pies Baskerville'ów"  

 

 

 

„Pies Baskerville’ów” to niemy, niemiecki film kryminalny w reżyserii Richarda Oswalda, oparty na bestsellerowej powieści Arthura Conan Doyle’a. Przez wiele lat film uchodził za zaginiony, przez przypadek w 2009 r. został odnaleziony w podziemiach kościoła św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu. Film ten, będący ostatnią niemą ekranizacją opowieści o genialnym detektywie Sherlocku Holmesie, odrestaurowany został przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w Warszawie w partnerskim projekcie z San Francisco Silent Film Festival.