Zdjęcie z Zagłębiowskiego Czwartku - luty 2020Lutowy Zagłębiowski Czwartek poświęcony był najsłynniejszym fotografom przedwojennego Zagłębia, czyli braciom Altmanom. Prelekcję „W atelier Bracia Altman” wygłosiła Monika Kempara – kurator wystaw w Centrum Sztuki-Zamek Sielecki w Sosnowcu. Słuchacze poznali historię braci, Bronisława i Stanisława Altmanów, którzy w końcu XIX wieku otworzyli w Zagłębiu Dąbrowskim słynny zakład fotograficzny pod szyldem „Bracia Altman”. Bronisław prowadził zakład w Sosnowcu przy ul. Kolejowej (obecnie 3 Maja), Stanisław natomiast w Będzinie przy ul. Słowiańskiej. Trudno dziś mówić o historii naszego regionu bez zdjęć, które przez lata wykonali.

Publiczność miała okazję obejrzeć oryginały najcenniejszych zdjęć, które są w posiadaniu działu regionalnego Zagłębiowskiej Mediateki – Zagłębianów. Zagłębiana skrywają wiele skarbów - prawdziwych rarytasów dla miłośników historii regionu. Zatem serdecznie zapraszamy od poniedziałku do soboty. Nasze zbiory tylko na Państwa czekają!

 Galeria zdjęć z lutowego Zagłębiowskiego Czwartku na temat Braci Altmanów  Galeria zdjęć z lutowego Zagłębiowskiego Czwartku na temat Braci Altmanów  Galeria zdjęć z lutowego Zagłębiowskiego Czwartku na temat Braci Altmanów  Galeria zdjęć z lutowego Zagłębiowskiego Czwartku na temat Braci Altmanów
 Galeria zdjęć z lutowego Zagłębiowskiego Czwartku na temat Braci Altmanów