Przemysław ŻarskiMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu miała zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Przemysławem Żarskim, promujące jego najnowszą powieść kryminalną zatytułowaną „Grzęzawisko”. Spotkanie, które poprowadziła Klaudia Pluta, odbyło się w czwartek 16 listopada 2023 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Po spotkaniu można było nabyć książki Autora i zdobyć cenną dedykację.

 

 

 

 Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski
 Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski
 Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski
 Przemysław Żarski    

 

 

Przemysław Żarski (ur. 1982) - Pisarz, autor kryminałów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Fan górskich szlaków, rocka i literatury. Sosnowiczanin. Laureat Nagrody Kryminalna Piła - dla najlepszej Polskiej Powieści Kryminalnej (2020) oraz Nagrody Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury (2022).

Publikacje:

 • Umwelt (2018)
 • Ślad (2020)
 • Blizna (2020)
 • Cierń (2021)
 • Gabinet luster (2022)
 • Grzęzawisko (2023)

„Grzęzawisko” to wstrząsający, nieodkładalny thriller kryminalny, który wciąga od pierwszych stron wywołując szereg emocji! Prawdziwy rollercoaster poruszający ważne tematy.

W odnalezionych na grzęzawisku kościach kryje się historia zadawnionych krzywd i przerwanego przedwcześnie życia. Podkomisarz Aleksandra Lazar rozpoczyna śledztwo. Jego korzenie sięgają głęboko w przeszłość, do tragedii, w której cieniu lokalna społeczność żyje od lat. A Aleksandrę zmusi do zmierzenia się z prawdą o sobie i swoich bliskich. Ci, którzy mogliby pomóc w rozwiązaniu zagadki, milczą. Zbyt wiele mają do stracenia. A ci, którzy decydują się mówić, mają w tym swój interes. Co wydarzyło się ponad dwie dekady temu, gdy grupa młodych ludzi wybrała się na biwak w środku lasu? Czy po latach uda się dotrzeć do prawdy? A może bagniste tereny wchłonęły ją na zawsze?

„Grzęzawisko” to historia pełna napięć i niewiadomych. Opowieść o samotności, braku akceptacji i naiwnej wierze w świat, który dawno przeminął.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).