Virion

"Virion" Andrzeja Ziemiańskiego to najnowszy cykl opowiadający historię właśnie JEGO. Szermierza natchnionego, chodzącej Śmierci, człowieka zabijającego nie pojedynczych ludzi, a całe legiony. A przynajmniej tak został przedstawiony wszystkim, którzy przeczytali trylogię "Achaja". Na początku było jednak zupełnie inaczej. Poznajemy Viriona jako paniczyka, wchodzącego dopiero w dorosłość. Ma średnie wyniki w nauce, pecha do kobiet i przyjaciół, jest piekielnie inteligentny, choć bardzo naiwny.

Jeśli do takiego bohatera dołożymy jeszcze bogatą rodzinę, kilka dziwnych zbiegów okoliczności, przypadkowe zabójstwo i intrygę, której nikt nie może rozwikłać - powstanie nam przepis na wciągającą historię.
Drugi tom cyklu miał swoją premierę 19 września 2018 i oczywiście jest dostępny w całej sieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Jeśli jesteście fanami "Achai", a "Pomnik cesarzowej Achai" znudził was, zmęczył bądź nie przekonał, to z chęcią wyruszycie w sentymentalną podróż do świata, gdzie walki toczy się mieczem i rozumem.

E. Równicka