kwadrans mrozekKolejny gość na kanapie "Kwadransa twarzą w twarz" to człowiek-orkiestra. Szymon Mrożek, bo o nim mowa, jest autorem projektu Zagłębie Talentów, w którym promuje poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne sportowców i artystów z całego Zagłębia Dąbrowskiego. A wszystko zaczęło się 10 lat temu od wydania świetnego utworu "Zagłębie Talentów" - o Zagłębiu rapowali i śpiewali Bas Tajpan, Luks Mamilion, Kłak, Kamel, Gosia BigEye. Klip pojawił się w sieci w czwartek 21 października 2013 roku i w ciągu doby zobaczyło go ponad 10 tys. osób. Prawie 10 lat temu to w internecie był nie lada wyczyn. Szymon jest też pomysłodawcą Projektu Pasja z 2015 roku. Powstał klip sportowy, propagujący uprawianie sportu, zachęcający do rozwoju swoich pasji. W klipie występują artyści i sportowcy – koszylarze MKSu Dąbrowa Górnicza i hokeiści Zagłębia Sosnowiec, a utwór trafił na płytę "Moc Motywacji” Drużyny Mistrzów. O tych i innych akcjach Szymona rozmawiamy w programie "Kwadrans twarzą w twarz".

 

Zapraszamy do oglądania :) https://www.youtube.com/watch?v=y-lX34bsYtY

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt  Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodynią każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).