kwadrans GRZASLEWICZ plakatPrzed Wami kolejny odcinek talk show Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu "Kwadrans twarzą w twarz", a w nim zagłębiowski regionalista, obecnie redaktor portalu I like zagłębie, wcześniej związany z radiem Zagłębie.FM - Tomek Grząślewicz! Jak sam o sobie mówi: "Tłumacz z zawodu, miłośnik Zagłębia z wyboru. W I Like Zagłębie udaje mi się połączyć obie te rzeczy. Szczególnie interesuje mnie historia i architektura mojego regionu. Lubię też pisać o wydarzeniach, które się tu odbywają. Podziwiam moich kolegów fotografów. Może kiedyś do nich dołączę?" (za: Ilikezaglebie.pl)

Link do odcinka: www.youtube.com/watch?v=uXzNzLXFeU0

 

 

 

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt  Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodynią każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).