bibliotalk zIELINSKA plakatJuż jest! Pierwszy w 2023 roku odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z ilustratorką i… baletnicą – Ewą Zielińską. Jest też niespodzianka – nowa gospodyni podcastu – Monika Kurtyka! Zapraszamy do słuchania.

W tym odcinku podcastu posłuchasz rozmowy z Ewą Zielińską – kiedyś bibliotekarką, teraz malarką, ilustratorką, założycielką pracowni Arcytwór, autorką ilustracji do książek "Hania Baletnica", "Tulipanka i kolor pomarańczowy", prywatnie - spełnioną mamą. Nasza gościni sama o sobie mówi, że urodziła się by tworzyć rzeczy piękne. Ukończyła Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

 

Link do podcastu:

Tulipanka i nie tylko... Rozmowa z Ewą Zielińską KLIK

 

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Nową gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).