kwadrans plakatCzekaliście na pierwszy kobiecy odcinek "Kwadransa twarzą w twarz" - więc jest!!! Na naszej kanapie niesamowita artystka - Małgosia Rozenau. Urodzona w Sosnowcu, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Malarka i projektantka, wykładowczyni w ASP w Katowicach, doktor sztuki. Prowadzi pracownię Kompozycji I i II roku w Katedrze Malarstwa oraz wykłada na interdyscyplinarnym międzyuczelnianym kierunku Arteterapia w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana, autorka licznych wystaw indywidualnych. Opowiada nam, czym jest sztuka, dlaczego kocha murale i co ma wspólnego z ekologią... A skoro na kanapie zasiadły dwie kobiety, to ciężko było rozmawiać tylko przez kwadrans… Wybaczcie!

Link do odcinka:  KLIK

 

 

 

"Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt  Wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która jest równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Łączy ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).