bibliotalk PRZYJACIELE plakatKolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Gośćmi odcinka są kobiety od lat absolutnie oczarowane jednym z najpopularniejszych sitcomów na świecie czyli "Przyjaciółmi" - Joanna Plata-Malik i Ewelina Równicka, które na co dzień możecie spotkać w mediatekowej wypożyczalni oraz Kinga Baranowska-Jaworek dbająca między innymi o dobry wizerunek naszej instytucji. Zapraszamy do słuchania.

kwadrans lemanZapraszamy na kolejny odcinek "Kwadransa twarzą w twarz". Tym razem Klaudia Pluta gości na kanapie Kwadransa będzinianina, muzyka, wokalistę, kompozytora, aranżera, producenta muzycznego. Z pochodzenia Zagłębiak, jeden z rodu, znanej w Zagłębiu, muzykalnej rodziny Lemańskich. Założyciel popularnego w latach '90 zespołu Fun-tastic, a także twórca takich projektów jak ABBA Imitation czy Dr Maniana. Muzyk reggae'owego zespołu Kasus. W swojej karierze muzycznej współpracował z takimi artystami jak Marian Lichtman (Trubadurzy), Mariusz Kalaga, Krystyna Giżowska, Monika Borys czy Iwona Węgrowska. Odpowiedzialny za produkcję płyty Marty Bijan (na zlecenie Sony Music Polska). Obecnie gwiazda telewizji TVS oraz właściciel będzińskiego Cover Studia, w którym łączy z powodzeniem studio nagrań, usługi producenckie oraz agencję artystyczną.

bibliotalk poster
Taniec duszy. Rozmowa z instruktorką flamenco Joanną Mazurek – 17. Odcinek Bibliotalku – kulturalnego podcastu MBP w Sosnowcu

Kolejny odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z Joanną Mazurek, autorką projektu Taniec Duszy. Zapraszamy do słuchania.

LINK DO ODCINKA

W tym odcinku podcastu posłuchasz rozmowy z Joanną Mazurek, która kocha flamenco za rytm, emocje, ekspresję i prawdę. Przetańczyła niezliczoną ilość godzin ucząc się u hiszpańskich tancerzy w Polsce i w samej Hiszpanii (Sevilli  i Madrycie). Jest autorką projektu Taniec Duszy w ramach, którego realizuje flamencowe inicjatywy. Flamenco to dla niej niekończąca się opowieść i ciągłe zgłębianie jego kolejnych rozdziałów w nieustannym zachwycie.

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Nową gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

kwadrans BADURA plakatW lipcowym odcinku "Kwadransa Twarzą w Twarz" na kanapie Basia Badura, socjolożka reklamy i komunikacji międzyludzkiej, prywatnie pasjonatka sportów ekstremalnych. Paralotniarstwo, nurkowanie, sesje fotograficzne pod wodą - to tylko kilka z tematów o których z naszym gościem rozmawia prowadząca, Klaudia Pluta.

kwadrans żółtowskiGościem kolejnego odcinka „Kwadransa twarzą w twarz” jest Filip Żółtowski, czeladzianin, trębacz, młody jazzman. Lider założonego w 2020 roku zespołu Filip Żółtowski Quartet. 

Zapraszamy do oglądania :) https://www.youtube.com/watch?v=8P_Vdoau7HQ

kwadrans mrozekKolejny gość na kanapie "Kwadransa twarzą w twarz" to człowiek-orkiestra. Szymon Mrożek, bo o nim mowa, jest autorem projektu Zagłębie Talentów, w którym promuje poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne sportowców i artystów z całego Zagłębia Dąbrowskiego. A wszystko zaczęło się 10 lat temu od wydania świetnego utworu "Zagłębie Talentów" - o Zagłębiu rapowali i śpiewali Bas Tajpan, Luks Mamilion, Kłak, Kamel, Gosia BigEye. Klip pojawił się w sieci w czwartek 21 października 2013 roku i w ciągu doby zobaczyło go ponad 10 tys. osób. Prawie 10 lat temu to w internecie był nie lada wyczyn. Szymon jest też pomysłodawcą Projektu Pasja z 2015 roku. Powstał klip sportowy, propagujący uprawianie sportu, zachęcający do rozwoju swoich pasji. W klipie występują artyści i sportowcy – koszylarze MKSu Dąbrowa Górnicza i hokeiści Zagłębia Sosnowiec, a utwór trafił na płytę "Moc Motywacji” Drużyny Mistrzów. O tych i innych akcjach Szymona rozmawiamy w programie "Kwadrans twarzą w twarz".