Kochani Czytelnicy, pięknie dziękujemy za wszystkie nadesłane teksty, których poziom był bardzo wysoki i które wprowadziły nas w magiczny, roziskrzony, pachnący piernikami nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Spośród sześciu zgłoszonych prac, Jury wybrało i nagrodziło cztery recenzje. Wymienionym poniżej laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będą oni doskonalić swój recenzencki talent nie tylko „od święta” ;)

Już wkrótce na naszym kanale YouTube opublikowany zostanie gwiazdkowy odcinek wideorecenzji „Strona po stronie”, w którym zaprezentujemy fragmenty nagrodzonych tekstów. Polecamy!

Konkurs na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną” dobiegł końca. Spośród 15 zgłoszonych prac, Jury wyłoniło laureatkę I miejsca oraz przyznało 4 wyróżnienia. W konkursie zaprezentowano wiele pięknych kart świątecznych, dlatego wybór ten najpiękniejszej był niezwykle trudny. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wygranej!

Plakat - Kartka konkursZagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza wszystkie osoby dorosłe, zainteresowane tworzeniem własnych dekoracji gwiazdkowych, do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Prace można dostarczyć osobiście do Zagłębiowskiej Mediateki, przesłać pocztą lub mailem wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia 2020. Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka, więc warto się postarać! Życzymy świetnej zabawy i powodzenia! A ciekawskich zapraszamy do obejrzenia najnowszych wirtualnych warsztatów, w których pojawia się nasza nagroda niespodzianka - KLIK.

Magia swiat konkurs plakat malyKochani Czytelnicy, czy cieszycie się już na dźwięk dzwoneczków reniferów, wesołego „ho, ho, ho!” Świętego Mikołaja i szeleszczących kolorowych papierów do pakowania prezentów? A może bardziej czekacie na świetlne iluminacje naszego miasta – choinkę, aniołki i mikołajowy autobus oraz wydobywające się z wszystkich sklepowych głośników świąteczne piosenki? Nie? Mamy zatem inną propozycję – wspólnie obudźmy literackiego ducha Świąt przypominając najbardziej klimatyczne bożonarodzeniowe lektury, przy których nawet największemu sceptykowi mięknie serce i udziela się gwiazdkowy nastrój.

Plakat - Teatr Jednego Aktora konkursMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego do udziału w konkursie „Teatr jednego aktora”. Na uczestników oraz ich nauczycieli/opiekunów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Pula nagród – 3000 zł! Regulamin i karty zgłoszeniowe konkursu, będącego częścią programu 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

Edukacja Globalna plakat

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie ekologicznym „Ziemia w naszych rękach”. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2020, którego tegoroczne hasło brzmi: „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu, ilustrującego hasło konkursowe „Ziemia w naszych rękach”.