0123 września 2021 zmarła zasłużona i długoletnia Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Pani Mieczysława Szulc. Sosnowiecka społeczność bibliotekarzy z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęła wiadomość o śmierci Pani Dyrektor, osoby niezwykłej, w pełni oddanej zagłębiowskiej kulturze i swojej ukochanej Rodzinie.

Uprzejmie informujemy, że w dn. 13-24 września 2021 Filia nr 18 - Juliusz (ul. Spadochroniarzy 6) będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy o możliwości zakupu używanych mebli - regałów, krzeseł, biurek, szaf itp. - w bardzo atrakcyjnych cenach. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z opisami i cenami. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Działem Administracyjno-Gospodarczym - tel. 32 266-33-96, 32 266-43-76, 32 266-46-59, 32 294-95-38 NR WEW. 3.

Nie posiadasz komputera, nie masz dostępu internetu? Możesz spisać się w Zagłębiowskiej Mediatece. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do internetu Gminne Biuro Spisowe w Sosnowcu uruchomiło dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu (jedno w Multimediach dla Dorosłych - poziom 0, jedno w Czytelni - poziom 1), czynne w godzinach pracy Mediateki:

Uprzejmie informujemy, że w związku z sezonem urlopowym, w sieci naszych placówek wprowadzone zostają zmiany godzin otwarcia. Poniżej zamieszamy dokument z zarządzeniem Dyrektora. Za utrudnienia przepraszamy.

Zarządzenie Dyrektora MBP

Pod linkiem www.dogma.org.pl/lokalizacje/sosnowiec/ znajdą Państwo wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Sosnowca oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Punkt nieodpłatnych porad prawnych, nieodpłatnych porad obywatelskich i mediacji prowadzony przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów Stowarzyszenia DOGMA działa w TRYBIE ZDALNYM.

Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego: KLIK