Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, od poniedziałku 18 stycznia 2021 nasza Filia nr 5 - Walcownia przy ul. M. Maliny 39 będzie czynna w zmienionych godzinach:

Serdecznie zachęcamy do korzystania z katalogu online Działu Zbiorów dla Niewidomych GBPiZS, w którym znaleźć można m.in. publikacje drukowane pismem Braille’a, książki mówione w formacie Daisy i Czytaka i wiele innych. Link do katalogu - KLIK

W związku z wejściem w życie uchwały nr 622/XXXIV/2020 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 26 listopada 2020 roku, dotyczącej likwidacji  Filii nr 8 przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 22 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, uprzejmie informujemy, iż zamknięcie placówki nastąpi 22 grudnia 2020 roku. Po tym terminie zwroty książek z Filii nr 8 oraz remontowanej Biblioteki „Tajemniczy Ogród” przyjmować będą pracownicy likwidowanej Filii nr 8 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00), którzy przygotowują i pakują zbiory tej placówki w celu ich przeniesienia do przebudowywanej siedziby uniwersalnej Biblioteki „Tajemniczy Ogród” przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23.

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej i ciężkiej chorobie odszedł zaprzyjaźniony od lat z naszą instytucją Zbigniew Leraczyk, wieloletni znakomity aktor Teatru Zagłębia, a także dyrektor sosnowieckiego Teatru. Rodzinie zmarłego i najbliższym wyrazy szczerego współczucia składają Dyrekcja i Pracownicy MBP.

Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród (ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23) jest nieczynna do odwołania, z powodu trwającego remontu. Za utrudnienia przepraszamy. Książki wypożyczone w tej placówce zostały automatycznie przedłużone do 31 grudnia 2020.

biblioteki znów otwarte plakatDrodzy Czytelnicy, od poniedziałku 30 listopada 2020 ponownie zapraszamy do naszych placówek na terenie Sosnowca. Poniżej zamieszczamy spis obowiązujących procedur oraz zarządzenie Dyrektora MBP.