Czytaj więcej...Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością oddajemy Wam do użytku nowy, zewnętrzny książkomat, pieszczotliwie zwany "Kasią"! Z tego całodobowego urządzenia, za pośrednictwem którego wypożycza się i zwraca książki, filmy, audiobooki, płyty CD czy gry planszowe, będzie można korzystać w dzielnicy Porąbka, przy ul. Zagórskiej 3 już od czwartku 24 września 2020. Szybko, łatwo i bezproblemowo. Nie macie czasu na wizytę w bibliotece? Ta usługa będzie dla Was idealna!

Czytaj więcej...To będzie naprawdę niesamowity tydzień! Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) zaprasza do udziału w dyskusjach, spotkaniach, warsztatach i projekcjach filmowych, których skumulowana fantastyczność pozwoli uczestnikom zobaczyć niewidzialny na co dzień kolor magii i poczuć ozonowy zapach unoszący się po wystrzale z blasera. Niemożliwe? A jednak!

Czytaj więcej...Brak pomysłu na piątkowe popołudnie? Bez obaw, Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” - śpieszy z ofertą i to nie byle jaką. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem – człowiekiem wielu talentów, pisarzem, stand-uperem i podróżnikiem. Kiedy? 25 września 2020 o godz. 17.00. Gdzie? W Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. I jak – zainteresowani?

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” - serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu finałowym projektu. W sobotę 26 września 2020 w godz. 10.00-18.00, za sprawą czterech niezapomnianych filmów George’a Millera, wspólnie przeniesiemy się na postapokaliptyczne bezdroża Australii. Na ekranie: Mel Gibson, Tina Turner, Charlize Theron, Tom Hardy i Nicholas Hoult. Czekamy na Was w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” - serdecznie zaprasza do udziału w pięciogodzinnym spotkaniu przeznaczonym dla miłośników gier planszowych. Wydarzenie prowadzone przez Stowarzyszenie Trzy Plansze odbędzie się w sobotę 26 września 2020 w godz. 15.00-20.00 w Sali Edukacyjnej i pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. 

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) serdecznie zaprasza we wtorek 29 września 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki na spotkanie promujące książkę „Stacherski. Niecierpliwe serce” – pierwszą biografię pochodzącego z Sosnowca żołnierza i poety, por. Wacława Stacherskiego. Rozmowę z autorką książki, Magdaleną Boczkowską, poprowadzi Bartłomiej Majzel.