Czytaj więcej...Już 5 października 2020 rusza 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna - interdyscyplinarny projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, który od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zagłębiowskiej społeczności. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą „Różne oblicza teatru”. W programie znalazły się spektakle, koncerty, spotkania z aktorami, projekcje filmowe, warsztaty i wiele innych – niezwykle interesujących – inicjatyw. Tego nie można przegapić!

Czytaj więcej...Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością oddajemy Wam do użytku nowy, zewnętrzny książkomat, pieszczotliwie zwany "Kasią"! Z tego całodobowego urządzenia, za pośrednictwem którego wypożycza się i zwraca książki, filmy, audiobooki, płyty CD czy gry planszowe, będzie można korzystać w dzielnicy Porąbka, przy ul. Zagórskiej 3 już od czwartku 24 września 2020. Szybko, łatwo i bezproblemowo. Nie macie czasu na wizytę w bibliotece? Ta usługa będzie dla Was idealna!

Czytaj więcej...Drodzy Czytelnicy, jak co roku, pragniemy zwrócić Waszą uwagę na projekty naszej Biblioteki przygotowane i zgłoszone do tegorocznej – siódmej już - edycji Budżetu Obywatelskiego. Specjalnie dla Was zrealizowaliśmy filmiki ilustrujące nasze pomysły, które – dzięki Waszym głosom i wsparciu – uda nam się zrealizować w przyszłym roku.

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) serdecznie zaprasza we wtorek 29 września 2020 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki na spotkanie promujące książkę „Stacherski. Niecierpliwe serce” – pierwszą biografię pochodzącego z Sosnowca żołnierza i poety, por. Wacława Stacherskiego. Rozmowę z autorką książki, Magdaleną Boczkowską, poprowadzi Bartłomiej Majzel.

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu gorąco zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem – pochodzącym z Sosnowca autorem tekstów piosenek, poetą, prozaikiem, osobowością medialną. Spotkanie promujące książkę „Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas”, prowadzone przez Magdalenę Boczkowską, odbędzie się w czwartek 1 października 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może wziąć maksymalnie 2 wejściówki). BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Czytaj więcej...Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego do udziału w konkursie „Teatr jednego aktora”. Na uczestników oraz ich nauczycieli/opiekunów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Pula nagród – 3000 zł! Regulamin i karty zgłoszeniowe konkursu, będącego częścią programu 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl