Czytaj więcej...Nie było nam łatwo wybrać zwycięzców konkursu "Inicjały i bordiury - tajemne słowa książkowe". Ale udało się!  Od poniedziałku 21 września 2020 i Wy możecie przekonać się dlaczego nie było nam łatwo. Pokonkursowa wystawa prac zadziwi Was różnorodnością pomysłów na realizację zadania, oczaruje jakością wykonania, olśni czystym talentem uczestników, zachwyci rozmachem i zaszokuje oryginalnością! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami :)

Czytaj więcej...To będzie naprawdę niesamowity tydzień! Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) zaprasza do udziału w dyskusjach, spotkaniach, warsztatach i projekcjach filmowych, których skumulowana fantastyczność pozwoli uczestnikom zobaczyć niewidzialny na co dzień kolor magii i poczuć ozonowy zapach unoszący się po wystrzale z blasera. Niemożliwe? A jednak!

Czytaj więcej...Jakie miejsce zajmuje fantastyka w głównym nurcie literatury? Co sprawia, że niektórzy na sam dźwięk słowa "fantastyka" reagują alergicznie, a inni nie czytają nic innego? Jak postrzegają środowisko twórcy, tłumacze i wydawcy? Dziesiątki pytań, na które odpowiedzi zamierzamy poszukać wspólnie podczas wyjątkowego spotkania w Zagłębiowskiej Mediatece już 21 września 2020!

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu (ul. Kościelna 11) zaprasza do udziału w warsztatach „Tworzenie własnego grymuaru" prowadzonych przez Martynę Biesiadę, które odbędą się 22 września 2020 o godz. 18.00 w Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki. Udział w warsztatach jest bezpłatny, lecz liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” - serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym pokazie Fantastycznych Filmów Fanowskich. Będzie to doskonała okazja, by razem z innymi fanami fantastyki obejrzeć jedne z najciekawszych filmów krótkometrażowych ostatnich lat. Pokaz poprzedzi krótka prelekcja, z której dowiecie się kiedy filmy fanowskie zaczęły powstawać, co łączy Batmana z Draculą oraz dlaczego trójka nastolatków szukała zaginionej arki J Jedna prezentacja, cztery filmy, cztery krótkie przerwy, niecałe 150 minut i całe spektrum wrażeń. Nie może Was zabraknąć!

Czytaj więcej...Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” - serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym spotkaniu przeznaczonym dla miłośników gier RPG. W programie pokazowa sesja w wykonaniu przedstawicieli Śląskiego Klubu Fantastyki i Legionu RPG. Czekamy na Was w środę 23 września 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.