PRZESTRZEŃ SŁOWA plakat Rojek25 października 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w Sosnowcu  w ramach Festiwalu Przestrzeń Słowa odbędzie się spotkanie z Arturem Rojkiem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, organizatorem, być może, najważniejszego muzycznego festiwalu w Polsce. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Przez ponad 20 lat był liderem jednego z najważniejszych zespołów polskiej muzyki ostatnich kilku dekad – Myslovitz, po czym dokonał rebelianckiego gestu, jakim było rozwiązanie zespołu i pójście własną drogą. Jego solowe płyty „Składam się z ciągłych powtórzeń” oraz „Kundel” dowodzą, iż była to decyzja nader słuszna. O tym, że Rojek ma sporo nie tylko do wyśpiewania, ale i do powiedzenia, przekonamy się podczas rozmowy z muzykiem, którą poprowadzi Szymon Kloska.

25 października 2021 (poniedziałek) godz. 18:00
Uciec w którąś stronę
Spotkanie: Artur Rojek
Prowadzenie: Szymon Kloska

Artur Rojek (ur. 1972) – kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single „Beksa”, „Syreny” i „Czas Który Pozostał”. Wydawnictwo pokryło się dwukrotną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live „Koncert w NOSPR” (2017). W marcu 2020 roku ukazał się jego drugi album, „Kundel”, który promują single „Sportowe życie”, „Bez końca” oraz „A miało być jak we śnie” z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya. Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku. Festiwal jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie.

Szymon Kloska (ur. 1976) - krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato” i „Myślnik”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, od stycznia 2017 roku związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO. Współtwórca Festiwalu Literatury dla Dzieci. Rzecznik Nagrody Literackiej Gdynia i kurator Festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy nagrodzie.

Wstęp na poszczególne imprezy Festiwalu Przestrzeń Słowa i pokazy filmowe możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. Dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

• dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia budynku MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Honorowy patronat nad Przestrzenią Słowa objęli: Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński i Rektor Uniwersytetu Śląskiego – prof. Ryszard Koziołek.

Partnerem przedsięwzięcia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Patronat medialny objęli: „Dwójka – Polskie Radio”, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Zachodni” , „ArtPapier”, „Magazyn Wizje”, „Twoje Zagłębie”, „Kurier Miejski”, „Śląsk”, silesiakultura.pl, sosnowiec.pl, sosnowiecki.pl, coigdzie.pl.