ColorOurCollections - plakatOd 1 do 5 lutego 2021 na całym świecie odbywa się festiwal kolorowania. Z tej okazji biblioteki, archiwa i inne instytucje kultury dzielą się swoimi zbiorami w mediach społecznościowych, udostępniając różnorodne ilustracje w wersji do kolorowania. Grafiki można rozpoznać po hashtagu #ColorOurCollections. Akcja stanowi świetną okazję do pokazania niezwykle ciekawych zbiorów szerokiemu gronu internautów oraz do zachęcenia czytelników do korzystania z często unikatowych ksiąg, dokumentów i map!

Akcja ma charakter międzynarodowy, daje możliwość poznania różnorodnych zbiorów należących do instytucji z całego świata, bez ograniczeń geograficznych.

Kampania została zapoczątkowana przez bibliotekę The New York Academy of Medicine w 2016 roku. W 2021 roku, po raz kolejny, do zabawy zaprasza także Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu!

Przez pięć kolejnych dni będziemy udostępniać na Facebooku kolejne kolorowanki. W tym roku kolorujemy ilustracje autorstwa sosnowieckiej artystki – Stelli Kostyły. Chętnie zobaczymy w komentarzach efekty Waszej pracy!

 

____________________________

Więcej o autorce ilustracji dowiesz się na: instagram.com/stella.kostyla | www.stellakostyla.pl

____________________________

Więcej kolorowanek z całego świata znajdziesz tu: KLIK