Janicki plak

Spotkanie ze Stanisławem Janickim, z powodu sytuacji epidemiologicznej, zostało odwołane!

 

Stanisław Janicki jest krytykiem i historykiem kina, pisarzem oraz dziennikarzem. W latach 1967–1999 był autorem cyklicznego programu TVP „W starym kinie”. Był także redaktorem miesięczników „Film” i „Kino”. Związany był z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi, Wytwórnią Filmów Poltel, a także Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem audycji radiowej „Odeon Stanisława Janickiego” w RMF Classic oraz programu telewizyjnego „Seans w Iluzjonie” w Kino Polska. Był scenarzystą i reżyserem wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Jego najwybitniejsze książki obejmują tak różnorodne dzieła jak m.in. Aleksander Ford (1967), Film polski od A do Z (1973), Film japoński: fakty, dzieła, twórcy ​ (1982), Film polski: wczoraj i dziś ​ (1982), W starym polskim kinie ​ (1985), Polskie filmy fabularne 1902–1988 ​ (1990) czy też Odeon. Felietony filmowe (2013). Został odznaczony m.in. Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).