Plakat - Hanna Śleszyńska23 października 2020 o godz. 18.00 Zagłębiowska Mediateka będzie gościć niezwykle popularną, cieszącą się ogromną sympatią widzów, aktorkę teatralną i filmową Hannę Śleszyńską. Widzowie będą mieli przyjemność zobaczyć artystkę w nieco innej roli. Aktorka zaprezentuje swój niezwykły talent wokalny w recitalu o kameralnym charakterze. W programie znajdą się przeboje ze słynnych musicali, piosenki ze spektakli, songi Bertolda Brechta, piosenki do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty i innych znakomitych twórców, w wyśmienitej aktorskiej interpretacji, wzbogaconej wyjątkowym głosem artystki. Zapraszamy do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. UWAGA - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki). UWAGA - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Hanna Śleszyńska - aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1982). Na scenie zadebiutowała w „Niebie zawiedzionych” Bertolta Brechta na deskach Teatru Ateneum. Występowała na scenach najważniejszych teatrów warszawskich: Komedia (1982–1990, 2002, 2006), Nowym (1990–1994), Rampa (1995–1997), Dramatycznym (1996–1998). Obecnie  aktorkę możemy zobaczyć  na deskach Teatru 6 piętro, Teatru Capitol, Teatru Kamienica, Teatru Studio Buffo,  Teatru Syrena.

Aktorską specjalnością Hanny Śleszyńskiej są przede wszystkim spektakle muzyczno–kabaretowe. Od kilkunastu lat wraz z Piotrem Gąsowskim, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwartet”, która prezentuje przeboje lat 70.,80. i 90.,  z dużym ładunkiem humoru i dowcipu. Artystka występuje również z solowym recitalem o charakterze kameralnym, obejmującym piosenki musicalowe, covery przebojów polskich i światowych. Stworzyła niezapomnianą kreację w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, emitowanym na antenie TVP, była gwiazdą popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego „Gala Piosenki Biesiadnej”, z którą występowała dla Polonii w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii.

Zagrała w wielu filmach fabularnych, m.in.: „Lęk przestrzeni”, „Nic śmiesznego”, „Awantura o Basię”, „Kawalerskie życie na obczyźnie”, „Punkty za pochodzenie”, „Zamiana”, „Belcanto”, „Magiczne drzewo” oraz w serialach telewizyjnych: „Ja Wam pokażę”, „Boża Podszewka”, „Rodzina zastępcza”, „Szpital na peryferiach”, „Daleko od noszy”. Aktualnie gra w serialach TVP – „Blondynka” i TVP 2 – „O mnie się nie martw”.

Jest laureatką wielu nagród artystycznych, m in.: I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 1991 oraz Nagrody „Prometeusz 2001” za osiągnięcia w sztuce estradowej. Wielokrotnie nagradzana jako Najlepsza Aktorka Komediowa na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, w Lubomierzu, w Katowicach na „Katowickim Karnawale Komedii” za monodram „Kobieta Pierwotna”, w Tarnowie na XIII Ogólnopolskim festiwalu Komedii Talia – nagroda za rolę w spektaklu „Pomalu, a jeszcze raz!” i w Polkowicach – XII Polkowickie Dni Teatru – nagroda w kategorii „najlepsza aktorka” za niezwykle ciepły, zabawny i prawdziwy obraz współczesnej kobiety w monodramie „Kobieta pierwotna”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej (5-25.10.2020), która w tym roku przebiega pod hasłem „Różne oblicza teatru”.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Biblioteka Śląska w Katowicach, Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Passionis”, Fundacja „Dr Clown” – Oddział Sosnowiec, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Radio eM, kwartalnik teatralny "nietak!t" oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, coigdzie.pl, e-teatr.pl, terazteatr.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo ministerstwa kultury

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Zasady bezpieczeństwa udziału w zajęciach i przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu w czasie pandemii COViD-19