Kiermasz Alberta plakatZagłębiowska Mediateka we współpracy z Fundacją im. Brata Alberta w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych warsztatu Terapii Zajęciowej w Sosnowcu, przy ul. Mikołajczyka. Spotykamy się w Galerii "Pod Świetlikiem" we wtorek 5 grudnia 2023 o godz.12.00. Wernisaż będzie doskonałą okazją do poznania nie tylko prac, ale też samych twórców, którzy z zapałem i szczerością opowiadają o swoich obrazach.

Od początku swego istnienia Fundacja niesie pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Warsztat Terapii Zajęciowej stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość realizacji siebie, swoich marzeń i pragnień, przysposabiając do lepszego funkcjonowania w społeczeństwie. Podopieczni Fundacji to wspaniali ludzie o bogatym, niekiedy ukrytym wnętrzu, obdarzeni umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią estetyczną, wrażliwi i pełni radości. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji kilka pracowni, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów tworzą swoje kolorowe, oryginalne dzieła. Prace powstają w rożnych technikach plastycznych tj.: malarstwo, rysunek, akwarela, pastel suchy i olejny, formy dekoracyjne, decoupage, malarstwo na szkle, filcowanie na sucho, haft krzyżykowy. Podopieczni haftują obrusy, serwety, szyją fartuszki, rękawice kuchenne, patchworkowe narzuty, a także - na potrzeby ośrodka -  pokrowce, zasłonki, ściereczki, itp.

Jako, że powoli wchodzimy w okres mikołajkowo-świąteczny dodatkową atrakcją wernisażu będzie kiermasz świątecznych różności. Jeśli coś „wpadnie Państwu w oko", jest szansa na udany zakup. Jak wieść niesie trwają intensywne prace wykończeniowe, zatem spodziewamy się mnóstwa pięknych, oryginalnych prac. Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia 2023. Wstęp wolny.