colin farrell plakat ZMaMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Październikowe, listopadowe i grudniowe wieczory wypełnią nam filmy akcji, melodramaty, komedie kryminalne i widowiska kostiumowe z jednym z najpopularniejszych aktorów irlandzkiego pochodzenia – Colinem Farrellem.  Na ekranie oprócz Farrella pojawią się m.in. Tom Cruise, Angelina Jolie, Forest Whitaker, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Russell Crowe, Ed Harris, Edward Norton, Ewan McGregor, Salma Hayek. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w środy października, listopada i grudnia 2023. Jeden z seansów – 18 października – wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17.00!

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

 

REPERTUAR:

4.10 - Psychologiczny thriller, od którego nie sposób się oderwać!

Stu jest aroganckim specjalistą od reklamy, który swoją karierę buduje na kłamstwach i oszustwach. Całe jego pokrętne życie zmienia się, gdy odbiera telefon w budce na jednej z nowojorskich ulic. Teraz zdany jest na łaskę swego tajemniczego rozmówcy. Niewidoczny snajper nie pozwala mu odłożyć słuchawki, żądając, by Stu wyznał publicznie prawdę o swej nieuczciwości…

Gatunek: thriller. Reżyseria: Joel Schumacher. Na ekranie: Colin Farrell, Forest Whitaker, Kiefer Sutherland.

Czas pokazu – 1:21:00

11.10 – Adaptacja futurystycznego opowiadania Philipa K. Dicka.

Waszyngton, rok 2054. Świat, w którym nie ma miejsca na zbrodnię - przyszłość można przewidzieć, a winnych ukarać, zanim popełnią przestępstwo. Dowodów dostarczają jasnowidze z Agencji Prewencji Departamentu Sprawiedliwości. Nad sprawnym działaniem agencji czuwa m.in. detektyw John Anderton. Pewnego dnia jasnowidze przepowiadają, że za 36 godzin zabije on człowieka. Detektyw rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem...

Gatunek: thriller science fiction. Reżyseria: Steven Spielberg. Na ekranie: Colin Farrell, Tom Cruise, Samantha Morton.

Czas pokazu – 2:25:00

18.10 – START GODZ. 17.00 - Zrealizowana z imponującym rozmachem historia jednego z najpotężniejszych władców wszech czasów.

Historia nieustępliwego zdobywcy, który nie przegrał żadnej bitwy i powiódł swych żołnierzy na krańce ówczesnego świata, jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców, człowieka, który podbił większość starożytnych państw zanim osiągnął 25 lat. Wodza, który ze swoją niezwyciężoną armią grecko-macedońską w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów, a ukoronowaniem jego podbojów było stworzenie gigantycznego imperium.

Gatunek: dramat historyczny. Reżyseria: Oliver Stone. Na ekranie: Colin Farrell, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Val Kilmer.

Czas pokazu – 2:55:00

25.10 - Historia burzliwego związku, pełnego pożądania, zazdrości, gwałtownych kłótni i rozstań.

Los Angeles, lata 30. XX w. Gdy Arturo - nieudolny i naiwny pisarz, zjawia się w jednej z miejskich kawiarni, by wydać ostatnie pieniądze, poznaje piękną meksykańską kelnerkę Camillę. Ich początkowa znajomość nie wróży nic dobrego. Wydaje się, że młodzi nienawidzą się i kochają jednocześnie. Mimo to coś ciągnie ich do siebie…

Gatunek: melodramat. Reżyseria: Robert Towne. Na ekranie: Colin Farrell, Salma Hayek, Donald Sutherland.

Czas pokazu – 1:57:00

8.11 - Świat ludzkich namiętności i pragnień w obiektywie Woody’ego Allena.

Terry jest hazardzistą, któremu nie zawsze się powodzi. Ian pragnie się wybić. Swoją przyszłość upatruję w inwestycjach. Co łączy tych dwóch mężczyzn? Po pierwsze -  są braćmi. Po drugie – obaj desperacko potrzebują pieniędzy. Pewnego dnia odwiedza ich bogaty krewny, który obiecuje pomoc w zamian za niewielką przysługę. Bracia zdobędą pieniądze, muszą tylko… zabić pewnego człowieka…

Gatunek: thriller. Reżyseria: Woody Allen. Na ekranie: Colin Farrell, Ewan McGregor, Hayley Atwell.

Czas pokazu – 1:48:00

15.11 - Komediowa rola Colina Farrella nagrodzona Złotym Globem!

Podrzędni zabójcy po spartaczonej robocie uciekają na przymusowe wakacje do Brugii. Podczas gdy Ken rozkoszuje się pięknymi plenerami i architekturą, porywczy Ray wyrusza na poszukiwanie przygód. Imprezuje, wdaje się w spór z turystami, rozpoczyna romans z miejscową pięknością. Wyprawa obydwu mężczyzn staje się jeszcze dziwniejsza, gdy Ray orientuje się, że Ken chce się go pozbyć na zawsze…

Gatunek: komedia kryminalna. Reżyseria: Martin McDonagh. Na ekranie: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Clémence Poésy.

Czas pokazu – 1:47:00

22.11 - Życie nowojorskich stróżów prawa, opowiedziane poprzez splatające się losy trzech pokoleń jednej z policyjnych rodzin.

Nowy Jork. Czterech policjantów ginie podczas nieudanej interwencji. Incydent pobudza do działania cały miejski departament policyjny. Komendant Tierney pragnie powstrzymać morderców. Prosi swojego syna, detektywa Raya Tierneya o pomoc w prowadzeniu śledztwa. Ray, choć niechętnie, zgadza się przejąć dochodzenie. Problemy rozpoczynają się, gdy okazuje się, że jednym z podejrzanych jest jego szwagier, Jimmy…

Gatunek: kryminał. Reżyseria: Gavin O'Connor. Na ekranie: Colin Farrell, Edward Norton, Jon Voight.

Czas pokazu – 2:10:00

29.11 - Film oparty na powieści "Długi marsz" napisanej przez polskiego oficera, Sławomira Rawicza i angielskiego reportera Ronalda Downinga.

W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel – chcą odzyskać utraconą wolność.

Gatunek: przygodowy dramat historyczny. Reżyseria: Peter Weir. Na ekranie: Colin Farrell, Jim Sturgess, Ed Harris, Saoirse Ronan.

Czas pokazu – 2:13:00

6.12 - Adaptacja powieści Kena Brueana.

Mitchell po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte, żyjąca w blasku fleszy paparazzich. Niełatwo im będzie zacząć nowe życie, zwłaszcza, że o Mitcha wkrótce upomni się świat kryminalnego podziemia, z bezwzględnym gangsterem na czele...

Gatunek: kryminał. Reżyseria: William Monahan. Na ekranie: Colin Farrell, Keira Knightley, David Thewlis.

Czas pokazu – 1:43:00

13.12 - Pełna magii adaptacja powieści Marka Helprina.

Nowy Jork, koniec XIX wieku. Peter jest rzezimieszkiem irlandzkiego pochodzenia. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, spotyka jego piękną arystokratyczną lokatorkę, Beverly. Między dwójką bohaterów rodzi się wielkie uczucie mogące zmienić zachwiane wartości moralne mężczyzny. Tak rozpoczyna się opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem.

Gatunek: dramat fantasy. Reżyseria: Akiva Goldsman. Na ekranie: Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Russell Crowe, Will Smith, Jennifer Connelly.

Czas pokazu – 1:58:00

20.12 - Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej Sofii Coppoli.

Historia dzieje się w USA, w czasach Wojny Secesyjnej, w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym powrotem mężczyzny do zdrowia, dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich…

Gatunek: dramat kostiumowy. Reżyseria: Sofia Coppola. Na ekranie: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning.

Czas pokazu – 1:31:00

27.12 – Smoliście czarna komedia drwiąca ze wszystkiego i wszystkich - bez pruderii, bez poprawności politycznej, bez zahamowań.

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey - Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa, a bardziej niecierpliwi - sięgają po broń…

Gatunek: komedia kryminalna. Reżyseria: Guy Ritchie. Na ekranie: Colin Farrell, Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Hugh Grant.

Czas pokazu – 1:53:00

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).