sesja RPGZagłębiowska Mediateka – Organizator projektu FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek – serdecznie zaprasza w sobotę 17 czerwca 2023 w godz. 11.00-14.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), na pokazową sesję RPG, przeznaczoną dla wszystkich zainteresowanych grami wyobraźni. Prowadzenie: Bartosz Płachta. Wstęp wolny.

Każdy niepozbawiony wyobraźni człowiek, może stać się potężnym magiem, srogim pilotem kosmicznego myśliwca, skradającym się w cieniu zabójcą lub aroganckim rockmanem. Sposób na taką przemianę jest bajecznie prosty — gry RPG — czyli takie, które polegają na odgrywaniu ról.

W trakcie spotkania, uczestnicy będą mogli zobaczyć jak to wszystko wygląda od strony technicznej. Dowiedzą się nie tylko jak stworzyć kreowaną przez siebie postać, ale też gdzie znaleźć współgraczy. A żeby nieco zaostrzyć apetyt na rozgrywkę, pokazowa sesja przygotowana będzie w taki sposób, by publiczność też miała wpływ na fabułę. Dokąd zaprowadzi nas wyobraźnia? Przyjdź i przekonaj się sam – gwarantujemy niecodzienne przeżycia!

 

Słówko o projekcie FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek:

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "Więcej niż człowiek". Tematyka spotkań jednoznacznie wskazuje, że owym "więcej" są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

W programie: spotkania autorskie z Robertem J. Szmidtem i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysowania mangi, strefa VR, sesje gier RPG dla dzieci i dorosłych, planszowisko, pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami.

Dla każdego znajdzie się coś godnego uwagi, każdy będzie miał okazję poznać i spróbować rzeczy, z którymi do tej pory nie miał kontaktu. I to, też – zdaniem Organizatorów - jest jakaś forma samodoskonalenia, może nie tak imponująca jak bioimplanty, ale za to dostępna dla wszystkich, bez opłat, i w nowoczesnym budynku z łatwym dojazdem ;)

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze, Śląski Klub Fantastyki, Centrum Informacji Miejskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, Kopalnia Wspaniałych Komiksów.

Patronat medialny: Telewizja TVS, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Dziennik Zachodni, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, NaszeMiasto.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Katedra.pl, Paradoks.net.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

01 znak podstawowy kolor biale tlo

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).