wiosna pełna emocji plakat ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek. Kwietniowe, majowe i czerwcowe wieczory wypełnią nam ekscytujące nowości, hity ostatnich lat, a także wielokrotnie nagradzane filmy, o których było głośno jeszcze długo po premierze. Na ekranie pojawią się m.in. Julia Roberts, George Clooney, Austin Butler, Tom Hanks, Tom Cruise, Jennifer Connelly, Will Smith. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w niemal wszystkie środy kwietnia, maja (WYJĄTEK - 18.05, CZYLI CZWARTEK), oraz czerwca 2023.

 

 

 

 

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!

Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

 

REPERTUAR:

7.06 -  Druga połowa XVII wieku. Główny bohater - żołnierz niewielkiej postury, lecz wielkiego serca, kocha się w urodziwej przyjaciółce z czasów dziecięcych. Choć ma duszę romantyka i potrafiłby wyznać jej miłość za pomocą tysiąca pięknych słów, zdaje sobie sprawę, że dziewczyna nigdy nie odwzajemni jego uczuć. Utwierdza się w tym przekonaniu, gdy w obiekcie jego rozpaczliwej miłości zakochuje się przybyły do kompanii żołnierz obdarzony przez naturę piękną twarzą i posturą. Sęk w tym, że urodziwy młodzieniec nie radzi sobie tak dobrze ze słowami, prosi więc mężczyznę o pomoc w zdobyciu serca kochanki.

Zjawiskowe zdjęcia, chwytające za serce piosenki i ponadczasowa historia miłosna rodem z dziewiętnastowiecznej sztuki teatralnej, autorstwa Edmonda Rostanda.

Gatunek: musical. Reżyseria: Joe Wright. Na ekranie: Peter Dinklage, Haley Bennett.

Czas pokazu – 2:04:00

 

14.06 – Główna bohaterka budzi się w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido, sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w jej ciele cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Podczas gdy Ido stara się chronić podopieczną przed jej własną tajemniczą historią, jej nowy przyjaciel, Hugo, twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy śmiertelnie niebezpieczne siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, dziewczyna odkrywa klucz do swej przeszłości i niezwykłe zdolności bojowe. Czy bohaterce uda się ocalić przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać?

Utrzymane w stylistyce science-fiction i cyberpunk widowisko, będące adaptacją mangi Gunnm. Pokaz zorganizowany w ramach projektu FANTASTYKA2023.

Gatunek: science-fiction. Reżyseria: Robert Rodriguez. Na ekranie: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly.

Czas pokazu – 2:02:00

 

21.06 - UWAGA POKAZ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 17.00!!!!!!! FILM W WERSJI Z NAPISAMI. Widowiskowa podróż w czasie do epoki wczesnego Hollywood żyjącego przełomem, jaki wywołało udźwiękowienie filmu. Manny pracuje jako asystent od zadań specjalnych na pełnych blichtru przyjęciach. Jego marzeniem jest praca na planie filmowym. Na jednej z imprez spotyka Nellie - aspirującą aktorkę, której brakuje okrzesania i umiarkowania w używkach. Jednym z najważniejszych gości imprezy jest jednak Jack – gwiazda i weteran kina niemego, który czuje, że jego sława powoli blaknie, więc topi smutki w alkoholu i zmienia życiowe partnerki zdecydowanie częściej niż powinien. Splecione ze sobą losy całej trójki pokazują spektrum skrajnych emocji oraz destrukcyjną i dehumanizacyjną stronę Fabryki Marzeń.

Przepych, szaleństwo, rozmach i największe gwiazdy Hollywood! Na deser - nagrodzona Złotym Globem muzyka Justina Hurwitza.

Gatunek: dramat. Reżyseria: Damien Chazelle. Na ekranie: Margot Robbie, Brad Pitt, Diego Calva, Tobey Maguire.

Czas pokazu – 3:09:00

 

28.06 – Loretta - błyskotliwa, ale samotna pisarka, pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje charyzmatyczny model, Alan. Podczas trasy promującej nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera, który ma nadzieję, że autorce uda się doprowadzić go do starożytnego skarbu z jej ostatniej powieści. Alan chcąc udowodnić, że może być bohaterem nie tylko na okładkach książek, ale i w prawdziwym życiu, wyrusza kobiecie na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.

Komediowa „jazda bez trzymanki” – lekkie, rozrywkowe kino, idealne na początek wakacyjnego sezonu!

Gatunek: komedia. Reżyseria: Aaron Nee, Adam Nee. Na ekranie: Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe, Brad Pitt.

Czas pokazu – 1:52:00

 

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).