kwadrans twarza w twarzJuż w listopadzie rusza nowy program kulturalny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. „Kwadrans twarzą w twarz” to pierwszy zagłębiowski talk show! Projekt ma na celu przedstawienie sylwetek naszych lokalnych, „kulturalnych” bohaterów – osób, które poprzez  swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto nietuzinkowych osobowości, utalentowanych ludzi, pozytywnie zakręconych artystów. Zapraszamy do subskrybowania kanału programu youtube.com/@15twt wszystkie odcinki będą publikowane właśnie tam, a także na Facebooku Biblioteki oraz  – w wersji audio - w popularnych serwisach podcastowych.

Autorki projektu, Alicja Ludwichowska i Klaudia Pluta - która będzie równocześnie gospodarzem każdego z odcinków - zaplanowały na początek serię wywiadów z ludźmi ze świata kultury pochodzącymi z Sosnowca. Ich goście, niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują, będą osobami, które zdobywają szczyty swoich możliwości, a wręcz przekraczają swe granice, nie boją się wyzwań, są kreatywni, czasem wręcz szaleni w realizowaniu swoich wizji. Będzie łączyć ich na pewno jedno – pasja i zaangażowanie w to, co robią.

Gościem pierwszego odcinka został Sebastian „Stecyk” Steć.

Sebastian „Stecyk” Steć (ur. 28 stycznia 1974 r. w Sosnowcu) - muzyk, perkusista, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym - nie tylko w Sosnowcu. Eksploatuje z dużymi sukcesami różne gatunki muzyczne – wraz z Mikołajem Tabako działał w elektronicznym projekcie STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip "Może tak". Doczekał się też dokumentu o sobie w TVP. Redaktor autorskiej audycji radiowej "Stecyk na fali" w radiu Zagłębie FM. W 2016 r. zagrał rolę skina-karciarza w filmie "As". W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy, eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany "Open Lab". W 2020 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku w kategorii "Kultura". Obecnie, oprócz sfery muzycznej, z powodzeniem zajmuje się również tworzeniem klipów filmowych.

Link do odcinka:

You Tube - Odcinek 1

 fotorelacja z nagrywania Kwadransu twarzą w twarz  fotorelacja z nagrywania Kwadransu twarzą w twarz  fotorelacja z nagrywania Kwadransu twarzą w twarz  fotorelacja z nagrywania Kwadransu twarzą w twarz
 fotorelacja z nagrywania Kwadransu twarzą w twarz    

Odcinek w formie podcastu: anchor.fm  spotify

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).