7SJT Zagram to spiewającoCzy zastanawialiście się kiedyś, kim mogą zostać Wasze dzieci? Informatykami? Nauczycielami? Kucharzami? Bibliotekarzami? A może macie pod swym dachem „małych artystów”? Możecie to sprawdzić zapisując pociechy na bezpłatne warsztaty wokalno-aktorskie „Zagram to śpiewająco”, które odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11) w dn. 4.10 o godz. 16.30, 8.10 i 11.10 o godz. 16:00. Warsztaty są jedną z propozycji programowych 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Zajęcia poprowadzi aktorka Teatru Zagłębia -Agnieszka Bieńkowska. Udział w warsztatach jest bezpłatny – obowiązują zapisy.

Zajęcia wokalno-aktorskie mają na celu rozwinięcie u dzieci umiejętności prawidłowej emisji głosu, dykcji, jakże niezbędnej także w życiu codziennym, umiejętności aktorskich, ruchu scenicznego, zapoznanie uczestników z różnymi technikami aktorskimi, które umożliwiają autorską, niepowtarzalną interpretację utworu.

Na warsztatach nie będzie czasu na nudę, a wręcz przeciwnie... dobra zabawa, połączona z nauką i sztuką, zagwarantują uśmiechy na buziach uczestników.

 

Regulamin uczestnictwa w warsztatach piosenki aktorskiej „Zagram to śpiewająco”:

  1. Warunkiem udziału w warsztatach teatralnych jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie jej osobiście do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11, piętro I w godzinach otwarcia placówki. Karta do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl KARTA ZGŁOSZENIOWA
  2. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat.
  3. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „7. Sosnowiecka Jesień Teatralna. Teatr syntezą sztuk”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  4. Warsztaty piosenki aktorskiej odbywać się będą w Zagłębiowskiej Mediatece (Świat Nauki i Fantazji), przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.
  5. Spotkania odbywać się będą w dniach 4.10 o godz. 16.30, 8.10 o godz. 16.00 oraz 11.10 o godz. 16.00.
  6. W ramach warsztatów utworzona zostanie jedna 10-osobowa grupa, która weźmie udział we wszystkich trzech warsztatach.
  7. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
  8. Warsztaty poprowadzi aktorka Teatru Zagłębia - Agnieszka Bieńkowska.
  9. Zapisy przyjmowane będą od 13 września 2021 r. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
  10. Nadesłanie zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

 

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Biblioteka Śląska, ZSO nr 5 w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza – Wyborcza.pl, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVS, Radio eM, Bezpłatna gazeta „Twoje Zagłębie” oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Coigdzie.pl, E-teatr.pl, Teatralny.pl, TerazTeatr.pl.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 AR 210319687

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).