SJT warsztaty lalkarskie ZMMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator 9. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – serdecznie zaprasza w sobotę 30 września 2023 o godz. 11.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na rodzinne warsztaty lalkarskie z Anną Nowak - arteterapeutką i animatorką kultury ze Śląskiego Teatru Lalek i Aktora Ateneum w Katowicach. Obowiązują zapisy. Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci wraz z opiekunami, rodzicami, babciami, dziadkami. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. BRAK WOLNYCH MIEJSC.


Uczestnicy sobotniego spotkania będą wspólnie tworzyć lalki teatralne z nietypowych przedmiotów, które następnie będą mieli za zadanie ożywić. Warsztaty łączące prace manualne, plastyczne z dużą dawką ruchu i zabawy, stanowić będą doskonałą okazję do rozwijania kreatywności, aktywnego spędzenia wspólnego czasu oraz budowania pięknych, rodzinnych wspomnień. Stworzone dzieła, dzieci będą mogły wziąć do domu i zachować jako pamiątkę miło spędzonego dnia.

Zapisy przyjmowane są w Informatorium - poziom I Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, a także mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie - 574 480 779, w godzinach otwarcia Mediateki. Ilość miejsc ograniczona.

 

Słówko o 9. Sosnowickiej Jesieni Teatralnej:

Tematem przewodnim tej edycji jest komedia – gatunek znany w kulturze już od starożytności. Tegoroczne hasło przewodnie „Teatr z przymrużeniem oka” nawiązuje również do obchodów roku wybitnego komediopisarza – Aleksandra Fredry. Z tej okazji przygotowana zostanie wystawa inspirowana jego dorobkiem literackim oraz prelekcja na temat mniej znanej twórczości autora. Dziedzictwo Fredry będzie można obejrzeć również na dużym ekranie podczas pokazu filmu „Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zaplanowano także dwa występy kabaretowe, które przedstawią Kabaret DNO oraz Tarnowski Kabaret Literacki NaTenCzas. Interesującym wydarzeniem i prawdziwym crème de la crème będzie niewątpliwie spotkanie z Arturem Barcisiem, znakomitym aktorem, połączone z oprawą skrzypcowo-gitarową duetu KSMicroband. Warto dodać, że rozmowa będzie tłumaczona na Polski Język Migowy. Dla seniorów zostały natomiast zaplanowane zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz… języka angielskiego. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży - przygotowano atrakcyjne imprezy artystyczno-literackie, przegląd teatralny oraz warsztaty rodzinne. Zorganizowany również zostanie ogólnopolski konkurs plastyczny. We współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej, działającym przy Dąbrowskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”, zaprosimy na imprezę integracyjną, w programie której znajdzie się spektakl „Zrzędność i przekora” na podstawie komedii autorstwa Fredry. W programie znalazło się też lubiane przez seniorów czytanie performatywne.

Program jest bardzo różnorodny i atrakcyjny, każdy będzie miał możliwość znaleźć coś dla siebie, by móc obcować z teatrem i literaturą, rozwijać zainteresowania i dobrze się bawić.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy, dostępnym na plakatach, ulotkach, stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz w mediach społecznościowych.

Honorowym patronatem 9. Sosnowiecką Jesień Teatralną objął Prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.


Partnerami akcji są: Ośrodek WTZ „Otwarte Serca”, Biblioteka Śląska, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Fundacja im. Brata Alberta w Sosnowcu, Miasto Sosnowiec.

Patronat medialny: Telewizja TVS, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Dziennik Zachodni, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk” oraz portale internetowe: E-teatr.pl, TerazTeatr.pl, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, NaszeMiasto.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaKultura.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB PL

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).