Dworek polskiFilia nr 4 – Sielec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy obrazów olejnych Magdaleny Ziemniak „Dworek polski”, który odbędzie się w piątek 17 marca 2023 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej 9. W programie: wiersze Roberta Kryczka w wykonaniu Autora, oprawa muzyczna – Marta Gabryś. Wstęp wolny. Wystawa prezentowana będzie w dn. 15 marca – 30 czerwca 2023 w godzinach otwarcia placówki.

Magdalena Ziemniak - rodowita dąbrowianka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - dyplom w Katedrze Architektury Polskiej. Od studenckich czasów nie rozstaje się ze szkicownikiem i przyborami artysty. Prezentowane obrazy to owoc pracy w plenerze w krzykawskim dworku i na uliczkach Sławkowa. Tematami olejnych obrazów są: przyroda, stare polskie dworki, domy, kościółki, kapliczki, polne kwiaty.

Autorka ma na koncie liczne wystawy w jednostkach kultury Zagłębia Dąbrowskiego i Małopolski. Jej obrazy wiszą w galeriach i u odbiorców, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W dorobku Artystki są również ilustracje do książek i czasopism. Ostatnio sięgnęła po batik, ceramikę, biżuterię, florystykę. Lubi eksperymenty plastyczne - odnawianie i łączenie starych przedmiotów użytkowych z nowymi elementami, odnawianie starych abażurów, szafek. Należy do sosnowieckiej grupy plastycznej "Relacje" prowadzonej przez Czesława Gałużnego. Dużo cennych wskazówek przekazali jej Jacek Żurakowski, Adam Styrylski, Georgij Safronow.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę: magdaziemniak.eu

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).