WOJNY GRAFIKÓWTo już trzecia odsłona artystycznego projektu "Wojny grafików" w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.  "Wojny grafików" to projekt mający na celu pokazanie jak różne mogą być spojrzenia dwójki artystów na jeden temat. Graficy sosnowieckiej Biblioteki i lokalni artyści podejmują formułę „bitwy” na swoje prace. Tym razem do bitwy stają: Alicja Ludwichowska, plastyczka i graficzka MBP w Sosnowcu oraz Jakub Nowak, artystyczny samouk, wielki pasjonat rysunku cyfrowego, multimediów i grafik. Tematem prac jest SOSNOWIEC. Wernisaż wystawy "Wojny grafików - part 3" odbędzie się 1 marca 2023 o godz.  17.00 w Filii nr 7 - Bibliosfera przy ul. Kalinowej w Sosnowcu. Wstęp wolny.

Na czym polega artystyczny pojedynek? Odwiedzający wystawę głosują na wybraną grafikę, nie znając jej autora, oddając swój głos na konkretny numer. Na zakończenie wystawy głosy zostają policzone, a wygrywa artysta, którego praca zebrała ich najwięcej! Ekspozycja udostępniana będzie do 30 kwietnia 2023.

 

 

Alicja Ludwichowska - Graficzka, plastyczka odpowiedzialna za wizerunek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki. Projektantka szeroko pojętej grafiki użytkowej. Absolwentka ASP w Katowicach, ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swoje prace, często oprócz grafiki komputerowej, wplata elementy analogowe, wychodzące z gestu ręki. Za swoje największe osiągnięcie uważa stworzenie grafiki na okładkę angielskiego zespołu The Toy Dolls.

Jakub Nowak - Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku praca socjalna oraz oligofrenopedagog, który w Warsztatach Terapii Zajęciowej prowadzi pracownię multimedialną. Choć nie posiada wykształcenia plastycznego, jako samouk realizuje swoje pasje w rysunku cyfrowym, tworząc amatorskie obrazy, plakaty i grafiki. W swoje prace często wplata ulubione motywy w postaci czarnych kotów i czerwonych pand. Prywatnie jest właścicielem czarnej jak noc kotki Megan o miodowych oczach, pasjonuje się legendami arturiańskimi i grami wideo.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).