Drodzy Czytelnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – przygotowała dla Was wyjątkowy, biblioterapeutyczny audiobook (i e-book), będący pokłosiem jednego z wakacyjnych konkursów dla dzieci. Z materiałami można zapoznać się bezpłatnie za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i kanału YouTube Biblioteki. Serdecznie polecamy!

Zadaniem dzieci biorących udział w literackim konkursie „Bajka–pocieszajka” było napisanie biblioterapeutycznej historyjki, która poprawi humor słuchaczom, podniesie ich na duchu i będzie niosła ze sobą kojącą myśl lub pouczający morał.

Nagrodzone bajki-pocieszajki umieszczono w nagranym przez Bibliotekę audiobooku, w którym swego kojącego głosu użyczyła Klaudia Pluta – bibliotekarka z wieloletnim doświadczeniem radiowym. Dla chętnych przygotowany został także e-book.

 

Przypominamy, że laureatami konkursu zostali:

Miejsce 1. - Julia Niezgoda

Wyróżnienia:

Tamara Kawczyńska

Jakub Książek

Zbigniew Rej

LINK DO MATERIAŁÓW - KLIK

 

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

MKiDN kolor

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).