Legimi plakatKochasz czytać? Lubisz kontakt z tradycyjnymi książkami, ale nieobce Ci nowe technologie i urządzenia zaprojektowane dla czytelniczej wygody i oszczędności czasu? Mamy ofertę specjalnie dla Ciebie! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, w tym nowoczesna Zagłębiowska Mediateka, każdego miesiąca rozdaje 50 bezpłatnych kodów dostępu do serwisu Legimi! Aby otrzymać kod wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki i zgłosić się do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – osobiście, telefonicznie lub mailowo. A potem czytać i słuchać – w samochodzie, przy gotowaniu, na spacerze z psem, w podróży – gdzie i kiedy chcecie. To co – skorzystacie? Uwaga - sierpniowe kody już rozdane!

Od lipca 2022 MBP w Sosnowcu ponownie umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy e-booków i audiobooków z funkcją synchrobooków w serwisie Legimi.

Serwis Legimi oferuje przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, w tym na czytnikach Kindle, PocketBook, InkBook, Onyx.

Aby otrzymać dostęp do zasobów Legimi wykonaj następujące kroki (pamiętaj, że musisz być zarejestrowanym czytelnikiem!):

 1. Zgłoś się po bezpłatny kod do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (w poniedziałki w godz. 12.00-20.00, od wtorku do piątku w godz. 8.00-20.00, w soboty w godz. 8.00-15.00):
  - osobiście (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom I),
  - telefonicznie (574 480 779)
  - mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
 3. Wprowadź otrzymany kod
 4. Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
 5. Czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu do serwisu możesz pobrać następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy! Start rozdawania kodów - 1. dzień miesiąca.
Uwaga! Kod należy aktywować najpóźniej do 20. dnia miesiąca, w którym został on pobrany.
Po upływie tego czasu, Biblioteka ma prawo przydzielić nieaktywowany kod innemu czytelnikowi.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).